Reportáže
Nothing But Thieves včera ovládli Prahu a dneska v tom pokračují!
Přejít na obsah

Nothing But Thieves včera ovládli Prahu a dneska v tom pokračují!

Dlouho očekávaný koncert alt-rockové kapely Nothing But Thieves se včera (30. 3. 2022) uskutečnil v pražském Roxy. Kapela přijela v rámci Moral Panic tour, která nese jméno podle stejnojmenného alba z roku 2020.

S sebou přivezli dvě předkapely. První zahráli Kid Kapichi, které již sleduji přibližně půl roku. Garage rock s typicky britským zvukem mě zaujal na první poslech a jejich energická show mě naprosto pohltila. Přesto, že to byl jejich první koncert v naší zemi, našli se publiku lidé, kteří zpívali solidní část koncertu s kapelou. Na poslední dvě písně vyměnil frontman kytaru za lahev piva a koncert si vyloženě užíval.

Další je na podiu vystřídali zkušenější, female-fronted Black Honey. Při jejich příjemném indie-rocku opadla mezi diváky energie, ale nechali se unášet na melodickém zpěvu frontmanky Izzy Phillips. U jejich vystoupení mě ale mrzelo nazvučení. Možná to tedy bylo naschvál, ale vypadalo to, že má Izzy kytaru pouze na okrasu, protože nebyla vůbec slyšet.
Po delší pauze a přeskládání podia přišel na řadu hlavní hřeb večera. Nástup Nothing But Thieves byl epický a přesně takový, jak ho známe z live videí na Youtube. Tma, skončí hudba, která vyplňuje prostor mezi interprety, nadšený křik publika a píseň Futureproof s oslepujícím světlem. Nádhera. Jejich jeden a půl hodinový set byl nabitý průřezem z jejich tvorby. Slyšeli jsme jak romantické písně Sorry, Amsterdam a Particles, tak i tvrdší Unperson, Trip Switch nebo Is Everybody Going Crazy? Celý koncert byl zahrán bez sebemenší chybičky a rád bych ještě vyzdvihnul krásné osvětlení, které můžete vidět na fotkách našeho Mejry.

Vyprodané Roxy působilo krásně a celý večer se nesl ve znamení skvělého zvuku, skvělých interpretů a skvělé atmosféry. Všem, co na koncert jdou až dnes přeji, ať to mají alespoň stejně dobré a já se proklínám, že jsem nešel na oba koncerty.

Napsal: Michal Drahný

Fotil: Mejra Drkal

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…