Reportáže
Nothing More udělali z Café V lese kůlničku na dříví
Přejít na obsah

Nothing More udělali z Café V lese kůlničku na dříví

Sotva vystoupí na Rock am Ringu před desetitisíci posluchačů, o několik dní později se vtěsnají do sklepení vyhlášené vršovické kavárny, aby zahráli pro stovku lidí. To je něco obdivuhodného. Být mezi rappery napsal bych "cenim vás"! Nothing More z Texasu jsou v zámoří kapela né úplně malá, a tak možnost vidět je v takto komorní, komunitní a raw atmosféře je ojedinělá. Nebyls? Prohloupils!

Zcela bez supportující kapely, za nadšeného přešlapávání věrných fans a zurčícího intra nastoupila čtveřice na maličké pódium před zaplněný prostor a bavila úplně všechny až do konce svým moderním rockem se závanem progressivu, kterej má naživo takovou šťávu, že se na to těžko hledaj slova. Výborně sehraná rytmická sekce a skvělý groovy kytary, do kterých perfektně (a tím myslím opravdu velmi dobře) zpívá malý sympatický šlachovitý chlapík Jonny Hawkins. Jeho pěvecké možnosti jsou úžasné, celý koncert odzpíval s přehledem a sebevědomím zkušeného rockového frontmana, který na správných místech nechává zpívat dav, ale zároveň moc dobře ví, kdy se do toho musí opřít sám a přidat třeba i nějaký ten scream. Fanouškovstvo znalo texty velmi dobře a ozývalo se nahlas takřka pravidelně, nejvíce se pak pochopitelně rozohnilo při známých hitech jako Go To War, Don't Stop, Jenny nebo This Is The Time. Závěrečná dvojice skladeb už pak nenechala suchým žádného návštěvníka: Equinox, výtečnej a pro mě dost nečekanej cover na Skrillexův hit, při kterym Jonny hrál na takovej divnej ale stylovej synth stojan, kterej trčel celou dobu na pódiu, a Burn The Witch s bubenickým sólem všech členů Nothing More! Mosh pit, rozsekáno, propoceno, tečka!

Café V lese zažilo takový malý velký večer s kapelou, která patří na hlavní stage světových festivalů, přesto si ráda zahraje i pro pár desítek lidí ve sklepě kavárny uprostřed hipsterskýho hoodu! Povedená záležitost! Když si pak s pány můžete navíc v klidu popovídat, vyfotit se a dát pár piv, je z toho hned večer, na který se bude dlouho vzpomínat.


Články autora Jiří Popelka

ROCK FOR PEOPLE, DEN 2. a 3.: SLUNEČNÉ POČASÍ A SKVĚLÁ NÁLADA. VYTÁHLI SE HENTAIOVÉ, MARMOZETS NEBO ZEAL & ARDOR

DEN DRUHÝPředchozí den jsme asi příliš fňukali, že je vedro, a tak na nás čtvrteční nebe leje lávu hned po ránu. Vylezeme z hořícího…

ROCK FOR PEOPLE, DEN 1.: HO99O9 ZADUPALI DO ZEMĚ VŠECHNO. I ENTER SHIKARI.

cPo roce opět chillujeme v Hradci na Rock for People. Ty tady nejspíš nejseš, a proto tě zajímá, jak se máme. Stage stojí, pivo teče, kapely…