Reportáže
Nothing, Nowhere: Ze sklepa až po dnešní fenomén (FOTOREPORT)
Přejít na obsah

Nothing, Nowhere: Ze sklepa až po dnešní fenomén (FOTOREPORT)

Jeden z nejemotivnějších koncertů roku se včera uskutečnil ve skromném klubu Café v lese s jedinečnou atmosférou. Slzičky se utíraly, texty se zpívaly od začátku do konce. Nothing, Nowhere je dnešní fenomén a včera to dokázal.

SULLII
Když přišel na pódium Sullii a jeho kytarista, naskočila mi husina a svým projevem nadchl nejednoho člověka v klubu, následně mě. I samotného zpěváka překvapilo, že se některé jeho texty začaly i zpívat, ovšem tady byla veliká škoda, že se jelo 50/50 zpěv a playback. Musím ale vyšvihnout tu mrazivou deep atmosféru, která se vám zaryla pod kůži a vy jste chtěli zavřít oči a jen se nechat nést hudbou, jako pod vlivem drogy.

LONTALIUS
Nečekalo se dlouho a přišel s kytarou Eddie Johnston alias Lontalius a přinesl trošku jiný projev do skvěle naladěného publika. Zde se už playback nedostavil a vy jste si mohli užít ty upřímné emoce z čistého zpěvu, který nás ale bohužel začal časem uspávat. K hudbě nebylo co vytknout, ale představujeme si jeho hudbu spíš ve sluchátkách, když jedete večer autem, nebo když chcete u něčeho příjemného usínat.

NOTHING, NOWHERE
Osobně jsem se sám nemohl dočkat! Kdo znal Joeho Mulherina v začátcích, rozhodně postřehl, jaký posun v hudbě dokázal udělat. Z ušmudlaného sklepa se dokázal prorvat mezi tisícema soundcloudových raperů a najít si vlastní cestu, vlastní atmosféru pro hudbu a dostat jí do celého světa. Už od první písně se začalo zpívat, víceméně až do konce koncertu. Energií nasáklý Joe v nás probudil i ty nejzapadlejší emoce, které jste cítili všude okolo sebe. I přesto, že byl zase použit playback, bylo to prominuto a dokonce respektováno. Dostali jsme tak slušnou dávku pravého live projevu se známými podmazy v pozadí, ale taktéž plno hlubokých pocitů a dokonce slz, které z nás Joe dokázal vyždímat.

Po koncertě jsme se bavili a konverzovali s lidma a ukázalo se, že rozhodně šlo o jejich srdeční záležitost. Téměř všichni zúčastnění hodnotí koncert jako jeden z nejlepších, na kterém tento rok byli. Café v lese přineslo opět další ojedinělý intimní zážitek.

Foto: Mejra Drkal
Text: Matty Vaněk


Články autora Matty Vaněk

OBEY THE BRAVE: Vystrkují růžky a nastavují Balanc s očekávaným albem na léto!

Kanaďané Obey The Brave se vrací na nové vlně na albu Balance!Jsou to již 2 roky od alba "Mad Season" a hoši nás nenechají čekat dlouho na nové…

Knocked Loose ti nakopou prdel novým albem A Different Shade of Blue pokud na to Skillet v srpnu nestačí!

Srpen bude skvěle nabouchaný! Nový "Northlane, Slipknot, Volbeat, Coldrain, Skillet" a následně Knocked Loose!Je to chvíle od vydaného EP "Mistakes…