Reportáže
Nová Chmelnice se po zásahu After the Burial otřásla v základech! Předskakovali jim Polar, Make Them Suffer a Spiritbox.
Přejít na obsah

Nová Chmelnice se po zásahu After the Burial otřásla v základech! Předskakovali jim Polar, Make Them Suffer a Spiritbox.

Večer otevřela poměrně nově zformovaná prog kapela Spiritbox (ex-Iwrestledabearonce). Kapela se zpěvačkou v čele má na svém kontě zatím jednu studiovou desku, nicméně poslední dobou dost tvoří a zásobují nás novými věcmi. Za cca 25 minut, které měli k dispozici, stihli v sále udělat neskutečnej bordel. Tohle bylo tak dobrý! Už při první písničce, kdy po melodickém úvodu začala Courtney screamovat, mi padla brada až na zem. Ono jedna věc je, jak to zní na nahrávkách, a jiná, jak to dává na živo. V tomhle případě mám pocit, že live provedení vede!

K našemu překvapení se jako druzí na pódiu ukázali Make Them Suffer. Dle line-upu totiž měli hrát až jako třetí. Vzhledem k tomu, jakou Spiritbox nastavili laťku, to rozhodně neměli
lehký. Za mě předvedli docela průměrnej výkon. Po pár písničkách jsem si začala všímat toho, že je to všechno vlastně tak trochu na jedno brdo. Rozhodně neurazilo, ale ani vyloženě nenadchlo.

Polar, co by jedna z ikonických hardcore kapel, se k nám vracejí opravdu často a hrají tu skoro víc než v domovské Anglii, haha. Minulý rok jsme je mohli vidět např. na FajtFestu nebo na listopadovém Never Say Die tour. Jsme zvyklí, že v momentě kdy Polar vkročí na stage, začnou se dít velký věci. A jinak tomu nebylo ani včera. Během setu Woody několikrát vyzývá fans k stagedivingu, kteří tuto výzvu nadšeně plní. Zazněla většina skladeb z jejich posledního alba Nova, které vyšlo minulý rok.

A teď to, kvůli čemu jsme tu všichni vlastně byli - progresivně metaloví After The Burial! O tom, že u nás tihle chlápci mají silnou fanouškovskou základnu, není pochyb. Už v
momentě kdy zazněl úvod “Lost In The Static“ bylo všem jasný, že živí odsud asi neodejdou. Moshpity, circle pity, wall of deaths... Od začátku až do konce. Jak moc divoká show to byla, dokazuje i to, že zhruba v polovině setu začal ze stropu kapat pot. A to naprosto beze srandy. Jednu z písniček také ATB věnovali bývalému kytaristovi a zakládajícímu členovi Justinovi, který v roce 2015 spáchal sebevraždu. Agresivní sound kytar nás dále provázel až do úplného konce, kdy svůj zničující výstup pánové zakončili songem “A Wolf Amongst Ramens“. Na můj vkus by si za tak výbornej výstup zasloužili mnohem větší potlesk, ale to je jen můj úhel pohledu.

Jako celek tedy středeční Chmelnici lze považovat za velmi kvalitní hudební zážitek!

Články autora COREMUSIC

Komerční popová kapela v corovém kabátku? Sakra jo. Tohle je Elegie.

Již včera vyšlo poměrně nezvyklé spojení několika umělců. Pojďme si je představit.Poetika je pětičlenná kapela z Vysočiny. V roce 2016…

STRUČNĚ: John Wolfhooker a jejich premiéra v Pardubicích spolu s Glad For Today a The MayRevolution.

John Wolfhooker, Glad For Today a The MayRevolution. To byla páteční sestava kapel v pardubickém rockovém klubu Ponorka. Vzhledem k aktuální situaci…