Reportáže
OCEANS ATE ALASKA PODRUHÉ. TENTOKRÁT POŘÁDNĚ?
Přejít na obsah

OCEANS ATE ALASKA PODRUHÉ. TENTOKRÁT POŘÁDNĚ?

Člověk se ani nestačí oklepat z Brutalu a doslova během pár dní se na něj valí další koncerty. Kromě vyprodaných Architects a WSS v Bratislavě nebo poslední české show The Dillinger Escape Plan. Příležitost spravit si reputaci po ze všech stran zkritizovaném výkonu také Oceans Ate Alaska. Povedlo se jim to? Brainwave <3 je tradičně dovezlo do Chapeau Rouge a videa z pekelně rozpáleného a zaplněného klubu napovídají, že se to OAA kurevsky povedlo!

Countless
Jelikož jsme využili příležitosti trochu si s britskou pěticí OAA popovídat, nestihli jsme celý set prvního supportéra, německých Dawnwatcher. V přední řadě jsme ale už nechyběli na set Countless z Brna. U těch bohužel nastoupily technické problémy. Výpadek basy celé vystoupení zkrátil na uspěchaných dvacet minut. Countless se tak na pódiu moc neohřáli, narozdíl od přihlížejících, kteří jim i tak vytvořili důstojný kotel. Po změně frontmana má kapela ještě kus práce před sebou, některé pasáže postrádaly potřebnou sílu a přesvědčivost. Věříme ale, že s novým materiálem, který pánové už chystají, se všechno vybrousí a přijde posun.
Jirka Popelka


Abyss, Watching Me
Jelikož to byl můj první zážitek s touhle sestavou, tak jsem byla vážně zvědavá, zda budou pověstné vokály frontmana Egora Erushina tak dobré, jak si pamatujeme z dob Mariny. A skutečně, dočkala jsem se velmi kvalitního pěveckého výkonu doprovázeného skvělou souhrou celé kapely. Opravdu velikým překvapením pro mě byla dámská část kapely, a to krásná rudovláska, která se hraní vůbec nebojí... Nestydím se říct, že její hudební projev je jednej z nejlepších, jaký jsem u nás za poslední roky u slečen viděla! Abyss, Watching Me tak od nás za včerejší set dostávají plusové body.
Monika Lobodášová

Oceans Ate Alaska
Pomaličku ale jistě se blížil velmi očekávaný koncert Oceans Ate Alaska, který nalákal všechny dovnitř a vytvořil mohutnou atmosféru, že by se dala krájet! Reflektory zhasly a čekalo se jen na chvíli, kdy kluci naskáčou na pódium. Intro z písně Benzaiten odstartovalo show a začal neskutečnej bordel! Kluci servírovali jednu pecku za druhou, ať už se jednalo o starší Clocks či High Horse, Blood Brothers, Covert, dokonce jsme se dočkali i nečekaného coveru na song Drunk In Love od Beyonce - to fanoušky v upocenym moshi dost překvapilo! Samozřejmě došlo i na nejnovější singl Hansha, který potvrdil, že tracky z nového alba Hikari jsou výborné i naživo. Nový zpěvák Jake Noakes se předvedl v dobrém světle a ukázal nám, že je schopný jak čistého zpěvu, tak velmi vysokých screamů. Má to ještě nějaké mouchy, ale viditelně to jde nahoru. Nabušený koncert zakončila skladba Escapist se svým dokonalým outrem. Nadšeném publikum si pak ještě vyžádalo přídavek v podobě známé klipovky Vultures & Sharks. Dlouho jsme v Cheapau Rouge nezažili tak našláplou akci. Po koncertě v Bratislavě, kam přišla jen hrstka lidí, si u nás kluci určitě spravili chuť a očistili si jméno u českých zarputilců, kteří je odsoudili za ten Brutal. Well done!
Matty Vaněk

Články autora COREMUSIC

METALOVÁ VÉVODKYNĚ CHELSEA WOLFE ZAZPÍVÁ V LUCERNA MUSIC BARU

Trocha té Ameriky nikdy neuškodí, že? Již tuto neděli, v Lucerna Music Baru to ale bude spíše americká brána do sametových pekel, a to v podání…

VČEREJŠÍ KONCERT SOULFLY & HORRIBLE CREATURES? NAPROSTÁ MRDA!

Ano, naprostá mrda! Lepší reakce na nedělní koncert legendárních Soulfly a supportujících Horrible Creatures v Roxy mě fakticky nenapadaj. Tady…