Reportáže
Our Hollow, Our Home a Skywalker rozeskákali Prahu, InVisions přitakávali!
Přejít na obsah

Our Hollow, Our Home a Skywalker rozeskákali Prahu, InVisions přitakávali!

Včera proběhl cca pátý český koncert britské metalcorovky Our Hollow, Our Home a opět byla účast publika o poznání větší! Tahle pětka jde nahoru, o tom není pochyb. Po nové, povedené, velmi osobní desce In Moment // In Memory jsou fanoušci na koni a o aktuální evropskou tour na podporu desky je veliký zájem. Včerejší gig v Rock Café toho byl důkazem.

Úvodní výprask od InVisions vyzněl částečně naprázdno. Jako by se vařečka netrefila na zadky přihlížejících, kterých zas nebylo tak málo. A přitom to byla pořádná vařečka, hudba podobná věcem od Emmure, Attily nebo i Architects, takže nafackovaný breakdowny a čistý refrény. Asi bylo ale příliš brzo a možná taky přichází doba, kdy jsou už corefans tímhle metalcorem přesyceni a připadá jim jako kolovrátek. Pár bláznů se ale našlo, kteří rozjeli moshe už takto zkraje večera, většina lidí ale spíš přihlížela.

O desítky procent živějšího reje se dočkali domácí Skywalker. Vězte nebo ne, tahle parta je naživo prostě dost dobrá. Spojení přesných vokálů, hardcorových riffů s hutnou basou a úderných bicích je v jejich podání jako rozbuška. Výbuch v kotli pak přichází velmi brzy, takřka s úvodním trackem. Bylo asi jasné, že pražskou zastávku pojmou Skywalker velkolepě, a tak přidali několik starých věcí včetně singlu Survival, který kapela podle svých slov zahrála úplně naposledy. Výborně taky vyzněla píseň Caffeine, kde zahostoval frontman headlinerů Connor Hallisey. Překvapením se stalo uvedení zcela nového songu, který, zdá se, přináší trochu svěžího trendy větru do již prověřeného soundu pražské čtveřice. Klip vyjde brzy!

Our Hollow, Our Home jsou takoví malí draci mezi evropskými kapelami. Jak jsem psal výše, s aktuálním albem se dostávají na zajímavější akce a dovolují si na větší stage. Naživo jsou záživní, a ačkoli už jsem byl svědkem několika jejich zábavnějších setů, ať už například v Chapeau Rouge nebo na Melodce, diváci se včera bavili bezvadně. Osobně bych se přimlouval za kratší set, ale možná ten pocit vznikl díky únavě, která vedla dokonce k mojí absenci v předních řadách. Tam se koncert bezpochyby dal užít o několik levelů lépe. Na těchhle koncertech je prostě důležitý být blízko kapely.

Foto: Eliška Sedláčková

Články autora Jiří Popelka

Royal Republic: Nahrávání je vždy dost namáhavý, ale na novou desku jsme fakt hrdí!

Pražský koncert Royal Republic, který se měl původně konat v únoru, byl společně s celou tour přesunut na konec roku. Má to jednu velkou výhodu!…

FRANKIE PALMERI (EMMURE): „Nenávist je formou uznání! Každej umělec potřebuje obdivovatele i hatery!“

Série rozhovorů z FajtFestu 2018 se chýlí ke konci! Kdy jindy vám naservírovat interview s Frankiem Palmeri než před zítřejší headline show…