Reportáže
Our Hollow Our Home se vrátili dobýt Prahu
Přejít na obsah

Our Hollow Our Home se vrátili dobýt Prahu

Tak jsme se konečně dočkali. Po jejich letošním odloženém vystoupení na Mighty Sounds se k nám konečně znovu dostali Our Hollow Our Home. Jejich Evropskou tour k nové desce s nimi sdílí Aviana a THECITYISOURS. Speciálně pro koncert v Rock Café byl vybrán domácí support Abyss, Watching Me.

Tuzemští Abyss, Watching Me započali čtvrteční corový večírek. Jejich sestava byla bohužel o jednoho člena chudší, ale i tak to dohromady fungovalo. Role první hrající kapely není nikdy lehká, ale nejen jejich čistý zpěv přilákal posluchače dovnitř sálu.

Po klidnějším začátku naskákala na stage první zahraniční kapela večera – THECITYISOURS. U této sympatické party, která měla stále úsměv na tváři, si každý našel to své. Už jen podle pitu a hlasitých ovací, které se ozývaly zpod pódia. Kdyby uvažovali o změně názvu, tak po takových shows by si mohli říkat THESTAGEISOURS.

Jednomu by se chtělo říct, že Aviana hraje v Čechách snad častěji než kdejaká domácí kapela. Po květnovém koncertu v Underdogs‘ a vystoupení na Brutal Assaultu ani v Rock café nezklamala. Znovu jsem dostali neuvěřitelně energickou, hudebně dynamickou show a propracovanou stage presence včetně pro kapelu už typických masek. Snad jen škoda zvukového nepoměru mezi čistým zpěvem a řevem Joela Holmqvista, který občas nehezky zatahal za uši.

Dva a půl roku uplynulo od posledního koncertu Our Hollow Our Home v Česku. Čekání se vyplatilo vrchovatou měrou. Britská stálice si letos do Prahy přivezla novou desku. I když logicky hráli spoustu nového materiálu, na své si přišli i staromilci. Our Hollow Our Home zkrátka předvedli výkon, jaký se od nich čekal – precizně zahraný klubový hardcore s úsměvem od ucha k uchu a velkou party přímo na podiu.


TEXT: Oldřich Kadlec, Nina Vocelová

FOTO: Nina Vocelová

Články autora COREMUSIC

Palaye Royale umí být víc než jen teenage guilty pleasure, na Výstavišti byli výborní!

Když Palaye Royale řádí v Praze, nemůžeme u toho chybět. Jejich včerejší koncert v Malé sportovní hale jsme si tedy nenechali ujít. A nebyli…

Heaven Shall Burn s sebou do Fóra Karlín přivezou kvalitní support!

Dobře známí němečtí deathcoristé Heaven Shall Burn se vracejí na pódia. Hned z kraje nového roku vyrážejí na evropské turné a jako support…