Tak jsme se konečně dočkali. Po jejich letošním odloženém vystoupení na Mighty Sounds se k nám konečně znovu dostali Our Hollow Our Home. Jejich Evropskou tour k nové desce s nimi sdílí Aviana a THECITYISOURS. Speciálně pro koncert v Rock Café byl vybrán domácí support Abyss, Watching Me.
Tuzemští Abyss, Watching Me započali čtvrteční corový večírek. Jejich sestava byla bohužel o jednoho člena chudší, ale i tak to dohromady fungovalo. Role první hrající kapely není nikdy lehká, ale nejen jejich čistý zpěv přilákal posluchače dovnitř sálu.
Po klidnějším začátku naskákala na stage první zahraniční kapela večera – THECITYISOURS. U této sympatické party, která měla stále úsměv na tváři, si každý našel to své. Už jen podle pitu a hlasitých ovací, které se ozývaly zpod pódia. Kdyby uvažovali o změně názvu, tak po takových shows by si mohli říkat THESTAGEISOURS.
Jednomu by se chtělo říct, že Aviana hraje v Čechách snad častěji než kdejaká domácí kapela. Po květnovém koncertu v Underdogs‘ a vystoupení na Brutal Assaultu ani v Rock café nezklamala. Znovu jsem dostali neuvěřitelně energickou, hudebně dynamickou show a propracovanou stage presence včetně pro kapelu už typických masek. Snad jen škoda zvukového nepoměru mezi čistým zpěvem a řevem Joela Holmqvista, který občas nehezky zatahal za uši.
Dva a půl roku uplynulo od posledního koncertu Our Hollow Our Home v Česku. Čekání se vyplatilo vrchovatou měrou. Britská stálice si letos do Prahy přivezla novou desku. I když logicky hráli spoustu nového materiálu, na své si přišli i staromilci. Our Hollow Our Home zkrátka předvedli výkon, jaký se od nich čekal – precizně zahraný klubový hardcore s úsměvem od ucha k uchu a velkou party přímo na podiu.
TEXT: Oldřich Kadlec, Nina Vocelová
FOTO: Nina Vocelová