Reportáže
Parkway Drive v Bratislavě: Návrat ke kořenům
Přejít na obsah

Parkway Drive v Bratislavě: Návrat ke kořenům

Crystal Lake a Thy Art Is Murder jako support hvězdných Parkway Drive. Tahle sestava byla k vidění v bratislavské Refinery gallery a byl to famózní corový předkrm před Brutal Assaultem.

Večer odpálili Crystal Lake, jaké to bylo vám neřeknu, bohužel jsem je kvůli hustému brněnskému provozu nestihl. Na podzim bude možnost to napravit v rámci Never Say Die! Tour. S dozvukem posledních riffů jsem dorazil na místo - industriální prostor, který nedávno prošel rekonstrukcí. Prostor vypadá hezky, rekonstrukce byla provedena citlivě. Je to taková užší "nudle", která ale pojme kolem 2000 lidí. Na podium je dobře vidět, horší je to se vzduchotechnikou, tam určitě prostor pro zlepšení je, ke konci už to bylo trochu saunovité.

Po Crystal Lake jsme viděli Thy Art Is Murder, zpěvák CJ McMahon za mocného aplausu začal "tvrdě a nekompromisně" (díky Máro!) sázet uši trhající growly. Zaznělo i pár nových věcí z nové desky Human Target, ale i klasické "hity" jako "Reign of Darkness" nebo "Purest Strain of Hate". Nedávná změna na postu bubeníka nijak negativně neovlivnila živý projev australských pekelníků. TAIM velice slušně rozparádili publikum a svědomitě nachystali půdu pro hlavní hvězdy večera. CJ jako vždycky chválil země střední a východní Evropy. Když s ním na tour můžete mluvit, vždycky si pochvaluje, jak si užívá krásy evropských měst, dobrý pivo a nejhezčí holky. Znělo proto uvěřitelně, když se zmínil, že "Jsou 2 věci, který na východní Evropě milujeme, crazy publikum a ty holky... Borci, máte kurevský štěstí!" To máme CJ, tak doufám, že to zase brzo přijedete zkontrolovat!

Fenomén Parkway Drive už dávno přerostl metalcore scénu a headlinuje jeden evropský festival za druhým. Dnes už si jejich shows bez ohňů a okázalosti neumíme představit, poslední 2 alba IRE a Reverence a zmíněná okázalost si našla dost kritiků z řad vlastních fans. Taky již nejsem tak nadšen z posledních alb a pyro show, ale tenhle vývoj respektuju, kapela se někam posunula a neustálé brečení a hate mi vadí (mrk mrk směrem k fans BMTH). ALE z technických důvodů nebylo možné v klubu provést ohnivou show, a tak to bylo pěkně jako za starých časů - nechyběl ani invalidní vozík, který si můžeme pamatovat z vystoupení před mnoha lety na Rock for People, letos si zranění přivezl basák. Ohně patří na stadiony a ne do klubu a bratislavské show to jenom prospělo. V hodinovém setlistu byly hlavně věci z IRE a Reverence, ale nechyběly staré dobré Carrion, Karma nebo Idols and Anchors a už se to motalo.


V téhle poloze jsou PWD pro mě nejzábavnější, frontman Winston si na tuhle tour přivezl hodně solidní formu a jako vždy i dobrou náladu. Nechyběl ani smyčcový kvartet, například při Writings on the Walls. Přídavek v podobě Crushed a Bottom Feeder korunoval velkolepé vystoupení australských sympaťáků, které dalo vzpomenout na staré dobré časy a muselo zavřít ústa i největším kritikům. Parkway Drive totiž šlapou, jako švýcarský hodinky a zažívají opravdu zasloužený úspěch.


Díky Octopus Promotion za organizaci tohohle eventu, akce byla organizačně zvládnutá dobře, jenom by na místě mohl být další bar, někdy byly fronty trochu delší. Zajímavé bude určitě srovnání bratislavského koncertu s vystoupením těchto kapel na Brutal Assault, takže sleduj coreMusic a report z josefovské pevnosti!

Články autora Filip Fišer

Silný headliner. Sick of it All kralovali letošní Persistence Tour.

Line-up Peristence Tour 2019 sliboval žánrovou variabilitu. Většina jmen na line-upu by se dala zařadit do žánrů hardcore/punk/metal či na jejich…

Royal Republic pobláznili vyprodanou Flédu

Saturday Junior. Tak označují šoumeni z Royal Republic středu, prý je to ve Švédsku běžné označení. To proto, že ve středu je čas na party.…