Reportáže
Party na volyňské plovárně znovu nezklamala!
Přejít na obsah

Party na volyňské plovárně znovu nezklamala!

Na jedenáctý ročník festivalu Summer Punk Party Volyně budeme určitě všichni rádi vzpomínat. K vidění byla spousta domácích, ale i zahraničních kapel z různých koutů světa. Navíc jsme se od jedné z kapel dočkali překvapení v podobě oznámení nové desky. Když pomineme drobnou nepřízeň počasí, nebylo opravdu co vytknout.

Páteční line-up otevřeli punkoví Life Inside Out, na něž navázali se svým protiválečným setem ukrajinští Bezlad. Následovaly dva energické sety, a to kapel Proti Směru a Konfront. Jediným lehce odpočinkovým momentem prvního dne festivalu bylo vystoupení Starých Pušek. Headliner pátečního večera, ruští Moscow Death Brigade, rozhodně nezklamal. Stejně jako před měsícem na Fajtfestu předvedli tihle šílenci pořádně našlapanou show s krokodýlem, světlicemi a štípačkami. Poslední zbytky energie z publika vymáčkli Marked As An Enemy.

Druhý den vytáhli všechny přítomné ze stanů Dead Stone, kterým se podařilo nemožné – roztančit přeživší z prvního dne. Na stagi je střídali FVTVRE a jejich dravá noise punková show. Domácí pop punk KRANG i slovenský hardcore v podání Catastrofy udržovali kotel v pohybu i za deště. O příjemné překvapení festivalu se postarala Houba. I po více než čtvrt století je tahle banda z Ústí nad Labem zárukou skvělého večírku. Ani ostřílená budějcká úderka Better Way se s tím příliš nepárala. Takhle se dělá hardcore na jihu Čech! Jedním z hlavních taháků pro milovníky celtic punku byli jednoznačně The Real McKenzies. Projekt si sám Paul McKenzie uvedl po svém: „Moje máma chtěla, abych byl policajt nebo voják. Táta chtěl, aby ze mě byl katolický kněz. Tak jsem se na ně vysral a začal jsem dělat punk.“ Buďme rádi za tohle rozhodnutí. I když se jednotliví muzikanti v kapele mění jak na běžícím páse, na partu chlápků v kiltech se pořád dobře kouká, a co je důležitější, dobře se poslouchají. O změnách sestavy toho ví dost i britští Polar. Od začátku pandemie před dvěma lety si stage moc neužili. O to víc bylo cítit, že se na publikum vážně těší. Woody odzpíval snad polovinu setu ve stoje na zábradlí před podiem. Nový materiál funguje na živo stejně dobře, jako osvědčené songy. Takže se můžeme v klidu těšit na novou desku, která by měla podle jeho slov vyjít už v listopadu. Druhý večer, a s ním i celý festival, uzavřeli Hippie Chippies jak jinak než pořádným mejdanem.

Kromě hudebních zážitků si někteří odnesli i benefiční tetování od Red Cath a mnozí těžkou kocovinu. Takhle to ale ve Volyni chodí. Summer Punk Party znovu ukázal svoje kvality jako malý festival s velkými jmény a jedinečnou atmosférou. Tak zas za rok u bazénu!

Text: Olda
Foto: Nina

Články autora COREMUSIC

Palaye Royale umí být víc než jen teenage guilty pleasure, na Výstavišti byli výborní!

Když Palaye Royale řádí v Praze, nemůžeme u toho chybět. Jejich včerejší koncert v Malé sportovní hale jsme si tedy nenechali ujít. A nebyli…

Heaven Shall Burn s sebou do Fóra Karlín přivezou kvalitní support!

Dobře známí němečtí deathcoristé Heaven Shall Burn se vracejí na pódia. Hned z kraje nového roku vyrážejí na evropské turné a jako support…