Reportáže
Perturbator roztančil publikum na vlnách svého synthwave
Přejít na obsah

Perturbator roztančil publikum na vlnách svého synthwave

V pražském Lucerna Music Baru se předevčírem otevřely brány temných industrial a synthwave světů, které přilákaly značnou masu lidí, kteří vykoupili všechny dostupné vstupenky. A pro mě to byl velmi příjemný oddych od corově a metalově laděných show, jenž ve mně zanechal myšlenky toho, že jsem právě zažila jeden z nejlepších koncertů tohoto roku.

Skvělým úvodem pro navození atmosféry byli Author & Punishment. Jakmile se začal z pódia linout jejich zvuk, věděla jsem, že tento večer nebude ledajaký. Melodie temných synthů a tvrdé kytarové riffy v kombinaci s čistým zpěvem nebo vysokým vřeštěním mě naprosto vtáhly do jiného světa plného ostře blikajících barevných světel a dunivých beatů. A já získala přesný obrázek toho, na jaké vlně se večer potáhne.

Když se na pódiu ocitli američtí Heatlh, počet lidí v sále se zvýšil a nebylo lehké najít místečko, odkud uvidím alespoň některé z členů této smečky. Jejich industriální rock byl rázný, plný melodií, které přinutily obecenstvo se hýbat. Musím přiznat, že jejich repertoár jsem neznala do hloubky, ale to vůbec neubralo na zážitku z vystoupení. Každá písnička byla chytlavá a výraz kapely velmi přesvědčivý, až vtahující.

Francouzského mistra syntetizátorů Perturbatora, jsem očekávala plna zvědavosti a v mysli jsem měla jen matné útržky z jeho vystoupení na Brutal Assaultu v roce 2016. Jakmile se objevil na pódiu a společně se svým bicmanem spustil vlny svého potemnělého synthwave, upadala jsem pomalu do hypnózy. Moje nadšení rostlo s každou další skladbou. A nebyla jsem jediná. Publikum se začalo pekelně rozehřívat, velká masa těl skákala do dunivých rytmů a občas i vzrušeně křičela z plných plic. Sám James Kent si na stagi zachoval svůj temný výraz v obličeji, který byl často překrýván jeho dlouhými vlasy. A já se s úsměvem na tváří nemohla nabažit a doufala, že se na chvíli zastaví čas. Ačkoliv jsem si nebyla zcela jistá, co čekat, Perturbator mě přesvědčil o svých kvalitách a schopnosti fanouška strhnout a zaujmout.


Text a foto: Vendy Jobová

Články autora COREMUSIC

Palaye Royale umí být víc než jen teenage guilty pleasure, na Výstavišti byli výborní!

Když Palaye Royale řádí v Praze, nemůžeme u toho chybět. Jejich včerejší koncert v Malé sportovní hale jsme si tedy nenechali ujít. A nebyli…

Heaven Shall Burn s sebou do Fóra Karlín přivezou kvalitní support!

Dobře známí němečtí deathcoristé Heaven Shall Burn se vracejí na pódia. Hned z kraje nového roku vyrážejí na evropské turné a jako support…