Reportáže
Po 12 letech jsme se dočkali premiéry Ocean Grove v Praze!
Přejít na obsah

Po 12 letech jsme se dočkali premiéry Ocean Grove v Praze!

Další koncert ze série UpTone, kterou mají pod sebou Fource, se uskutečnil v pražském Crossu, kde na nás čekali Glad For Today a Ocean Grove.
Akce byla od začátku vyprodaná, což naznačovalo kvalitní pondělní mejdan. Před koncertem jsme stihli ještě udělat s Twiggym a Samem rozhovor o nové desce a o tom, co je to Oddworld – vesmír, který kapela buduje.

Teď už ale pár slov k samotnému koncertu.

Domácí kapela Glad For Today naskočila na vlak místo Brando's Eyes, kteří museli svou show před Ocean Grove zrušit z důvodu nemoci.
Začalo se na čas a ti, co to stihli, tak naplnili Cross, mohli si společně zazpívat hned několik písní a naladit se na pěkně divoký večírek, který měli v režii oblíbení Australané. Před Ocean Grove jsme si ještě stihli zaskočit k malému merch stánku, kde nás vítal Luke Holmes (bývalý frontman kapely).


Pak to začalo
OG In Da House!

Celý set otevíral skákavý song „Superstar", který ukázal tu jedinečnou energii, již mají kluci opravdu na rozdávání. Zároveň šlo o poslední zastávku evropské tour, což nám celá kapela dala jasně najevo. Rozhodně je třeba vyšvihnout výkon Andy Szetho, který se bezchybně ujal úlohy hlavního kytaristy večera. Už během rozhovoru nám bylo dokonce odtajněno i překvapení v podobě featu s bývalým frontmanem OG, který se zjevil na stagi v čelence a paruce. Luke s Dalem si tak pro nás připravili některé songy z desky The Rhapsody Tapes, kterou v redakci naprosto žereme. Skvělá byla i výměna Twiggyho s Dalem na songu NEO, který dopřál mosherům trošku víc prostoru pro dělání bordelu. Set zakončili obrovským letním hitem Sunny. Nechyběl samozřejmě ani přídavek v podobě songu Junkie$, který si publikum jednohlasně vybralo samo.

Čekali jsme 12 dlouhých let na vystoupení téhle divoké partičky a rozhodně to stálo za to. I přesto by ale kapele mnohem víc slušel větší prostor, do kterého se snad brzy dostanou během jejich další evropské návštěvy.


Text: Matty
Foto: Nina

Články autora COREMUSIC

nothing,nowhere. vyrostl do krásy! Lucerna znovu pocítila dvojitý moshpit.

Konečně jsme se dočkali! nothing,nowhere. a spol. odehráli své show i v Praze. Sál Lucerna Music Baru se zprvu pozvolna plnil opravdu krásně rozmanito

Letos se již podruhé dočkáme Silverstein!

Jak slíbili po jejich famózním vystoupení na letošním Rock for People, Silverstein se vrací do Čech, konkrétně v pondělí 5. 12. do pražského…