Reportáže
P.O.D. rozhodně nepatří do starého železa! Alien Ant Farm lapali po dechu.
Přejít na obsah

P.O.D. rozhodně nepatří do starého železa! Alien Ant Farm lapali po dechu.

Vyprodané MeetFactory hostilo legendu nu-metal-rapové scény. Payable On Death aka P.O.D., kteří zahráli v Praze vůbec poprvé, se se svým českým debutem nehodlali párat! A už od prvních tónů bylo z publika jasné, že sem většina přišla právě na headlinera. Jsem ten typ, který si moc nekazí zážitky z koncertů sledováním live záznamů na YouTube a o to víc jsem byl překvapen, jak výbornou formu pánové mají. Samozřejmě už to nejsou ti "youth of the nation", ale to, co předváděl zpěvák Sonny Sandoval, bylo záviděníhodné i pro některé mladší interprety! Škoda jen krátké pauzy, kterou si musel kytarista Marcos Curiel střihnout kvůli střevním potížím. Z toho plyne ponaučení - v Německu raději nejezte žádný schnitzely! Díky tomuto incidentu jsem bohužel nestihl víc z tohoto nadupaného představení, protože jsem musel zmizet na vlak. Tak někdy příště!

Předskokani ale rozhodně taky stoji za zmínku. Další legenda Alien Ant Farm se nám rozhodla ukázat, jak jim to po těch 20+ letech šlape. Bohužel to tak žhavé jako v případe P.O.D. nebylo. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že se publikum nudilo. Pár rukou ve vzduchu sice lítalo a na Smooth Criminal samozřejmě všichni ožili, nicméně tím by se dal koncert této kapely uzavřít. Škoda.

Večer započínající Dead Girls Academy v tomto lineupu působili spíš jako takový lehký vtípek. Hudebně se jim vytknout moc nedá, jisté kvality tam byly. Prvoplánový rock, který evokoval glam, však úplně nebavil a i když se hoši opravdu snažili rozehřát publikum, 100% to nebylo.

Foto a text: Mejra Drkal
Promotér: Rock For People Concerts

Články autora COREMUSIC

John Wolfhooker - 313

Není to moc dlouho, co jsme si naposledy libovali nad novinkou z holubí dílny. Řeč je samozřejmě o jejich nejtvrdším počinu, písni, která…

V Akropoli bojovali Northlane s Polaris o místo headlinera

Máme tu jeden z posledních reportů tohoto roku. Australský duel mezi Polaris // Northlane a druhý výstup Void Of Vision. Jaká byla atmosféra v…