Reportáže
Poets of the Fall v Roxy aneb Básníci před mikrofonem!
Přejít na obsah

Poets of the Fall v Roxy aneb Básníci před mikrofonem!

Max Payne 2 se nepopsatelně zapsal do mého gamerského srdíčka. Naprosto uchvacující atmosf...počkat, tohle je vlastně report z koncertu kapely a ne recenze na videohru, ve které písnička od týhle kapely zazněla!

Poets of the Fall v Roxy zářili jak finská polární záře. Včera bylo na první pohled poznat, že tahle povedená partička dělá přesně to, co jí opravdu baví. Vtípky, pošťuchování, neutuchající úsměvy a hlavně profi show plná energie, co nepůsobila falešně. Cca 16 let na scéně je prostě znát. Zpěvák kapely Marko Saaresto se naprosto bez chyby pohyboval ve všech možných i nemožných frekvencích hlasového rozsahu a ještě u toho zvládl sem tam nějakou vylomeninu. Schválně jsem taky Marka neoznačil jako frontmana, jelikož v Poets of the Fall působí všichni jako frontmani. Na živo je tato finská rocková senzace mnohem zábavnější, jak na nahrávkách.

Večer otevírala kapela Blackout Problems z Německa, která dostála svému jménu a začala, na supporty klasicky, zahalená ve tmě. Nicméně i tady musím pochválit projev, který byl pěkně energický, rozproudil a neurazil. Bohužel se ale po celou dobu trvání setu pánové krčili ve stínu headlinera.

Foto & text: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

VIDEOROZHOVOR - FRANK FIŠER: Koncert se Soulfly byl nezapomenutelným zážitkem!

Karlovarská parta Horrible Creatures se svým neúnavným koncertováním dere do popředí české thrash-deathmetalové scény! Koncert se slavnými…

TOMÁŠ BOB FLECK (FAJTFEST): Chceme mít pevné místo na mapě evropských festivalů!

FajtFest loňským ročníkem završil první desetiletí své existence. To je perfektní příležitost bilancovat a rovněž se ptát, jak by mohla…