Reportáže
Poets of the Fall v Roxy aneb Básníci před mikrofonem!
Přejít na obsah

Poets of the Fall v Roxy aneb Básníci před mikrofonem!

Max Payne 2 se nepopsatelně zapsal do mého gamerského srdíčka. Naprosto uchvacující atmosf...počkat, tohle je vlastně report z koncertu kapely a ne recenze na videohru, ve které písnička od týhle kapely zazněla!

Poets of the Fall v Roxy zářili jak finská polární záře. Včera bylo na první pohled poznat, že tahle povedená partička dělá přesně to, co jí opravdu baví. Vtípky, pošťuchování, neutuchající úsměvy a hlavně profi show plná energie, co nepůsobila falešně. Cca 16 let na scéně je prostě znát. Zpěvák kapely Marko Saaresto se naprosto bez chyby pohyboval ve všech možných i nemožných frekvencích hlasového rozsahu a ještě u toho zvládl sem tam nějakou vylomeninu. Schválně jsem taky Marka neoznačil jako frontmana, jelikož v Poets of the Fall působí všichni jako frontmani. Na živo je tato finská rocková senzace mnohem zábavnější, jak na nahrávkách.

Večer otevírala kapela Blackout Problems z Německa, která dostála svému jménu a začala, na supporty klasicky, zahalená ve tmě. Nicméně i tady musím pochválit projev, který byl pěkně energický, rozproudil a neurazil. Bohužel se ale po celou dobu trvání setu pánové krčili ve stínu headlinera.

Foto & text: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

BEEING AS AN OCEAN: PROXY: An ANIMO Story - Nedotažený výlet do neznáma

Being As An Ocean jsou na hardcore scéně celkem profláklou a uznávanou entitou. Tehdy emocemi nasáklý melodický hardcore sedl jako prdel na hrnec…

Osmá volyňská Summer Punk Party láká na Get The Shot nebo Total Chaos

Volyně se chystá na již osmý nálet pankáčů, hardcoristů nebo prostě jen milovníků letních festivalů. Na tamním koupališti již za dva…