Reportáže
Pohodáři The Maine i přátelští Stand Atlantic bodovali ve Futuru
Přejít na obsah

Pohodáři The Maine i přátelští Stand Atlantic bodovali ve Futuru

Smíchovské Futurum se zas a znovu naplnilo pozitivní energií, protože do něj v úterý 11. února zavítali američtí The Maine a australští Stand Atlantic. Byl z toho večer plný rozzářených obličejů!

Bonnie Fraser ze Stand Atlantic uchvátila diváky svým silným hlasem, který dokázal rozeskákat nejednoho člověka. Avšak všechnu pozornost neměla kupodivu jen samotná zpěvačka, ale i kytarista David Potter a basista Miki Rich. Ti skákali, skopičili po pódiu, jako kdyby jim bylo 5 a právě objevili poklad. Čišela z nich energie a štěstí. Bylo na nich opravdu poznat, že jsou vděční za každou sekundu na pódiu, i právě tady u nás v České republice (kde mimochodem hráli již podruhé).

Kapela The Maine se k nám přiřítila s novým albem You Are Okay až z Arizony. Při startovním odpočtu vteřin do začátku koncertu bylo ve vzduchu cítit, jak nabuzené publikum je a s posledními sekundami odpočítávali už naprosto všichni. The Maine hráli o sto šest! Vedle novinek samozřejmě nechyběly i jejich starší hitovky jako je Black Butterflies and Déjà Vu, kterou si dosyta užila snad každá romantická duše. Repertoár doplnily tradiční promluvy a dokonce i tancování s diváky. Korunu tomu všemu nasadil hlavní zpěvák Ryan Osterman, když osamocen na pódiu zpíval kousky skladeb jiných kapel. Návrhy padaly ze strany publika a zazněly pecky například od Smash Mouth, Simple Plan či Red Hot Chilli Peppers. Večer to byl dozajista náramně užitý. Lidé protančili střevíce, vyřvali si hlasivky a celkové panovala super atmosféra. Věřím, že The Maine u nás nevidíme naposledy!

Nakonec mi dovolte poděkovat Rock For People. Vozí nám sem samé klenoty!

Text a foto: Magdaléna Vydrová

Články autora COREMUSIC

Monuments, Heart of a Coward a I Built the Sky předvedli progressive ve Futuru!

Středeční Futurum Music Bar patřil britským progressive-metalovým Monuments, kteří jsou ve svém žánru jedni z nejlepších. I přes menší…

V sobotu nastane v Rock Café horor! Vystoupí HO99O9 a FVTVRE!

Kdo hardcore rapovou dvojici HO99O9 ze Spojených států už zná, možná bude souhlasit, že uhrančivější show lze těžko pohledat. Naposledy…