Reportáže
Port Noir (swe), Birds & Wolves, Night Before the End, Reflected; Praha – Cross club, 3. 2. 2015
Přejít na obsah

Port Noir (swe), Birds & Wolves, Night Before the End, Reflected; Praha – Cross club, 3. 2. 2015

V úterý 3. února se v Cross clubu konal pod taktovkou BrainWave Production další koncert, tentokrát možná trošku jiný, než na jaké jsme od této promotion zvyklí. Akce nebyla zaměřena čistě na core, tvorba vystoupivších kapel byla okořeněna o prvky post-rocku a indie.


Hned ze začátku musím zmínit, že mi bohužel kvůli časovým důvodům uteklo vystoupení Reflected  kapely, která celý večer zahajovala. Do Crossu jsem dorazil tak tak na začátek vystoupení Night Before the End, kteří mě příjemně překvapili jak zvukem (musím podotknout, že Cross si na posledních pár akcích, které jsem zde navštívil, dává na zvuku čím dál tím více záležet a v průběhu večera jsem byl se zvukem v sále víceméně spokojený), tak celkovým vystoupením. Jediné, co mám tak nějak na mysli jako pomyslnou "výtku“ ke kapele, očekával bych nějaké pohyby a „show“ při vystoupení od celé kapely a nenechával vše na zpěvákovi, tak, jak tomu bylo právě při vystoupení v Crossu. 


Úplný opak a přímo běsnění všech členů na pódiu si nachystali Birds & Wolves, na které jsem se těšil nejvíce. Nevím, jak je možné, že mi všechny akce, kde B&W hráli, doteď utíkaly, takže jejich včerejší vystoupení pro mě bylo premiérou, ale naprosto si mě získali hned při první písni. Neskutečný zběsilý projev, energie sálající ze všech členů kapely a přenášející se na naplněný sál a k tomu skvělá, česky otextovaná hudba, která posluchače zahřeje u srdíčka a zároveň nutí zamýšlet se nad vlastní existencí, chytnout se za hlavu a křičet. A tyto všechny pocity a emoce do vás kluci navalí během ani né minuty prvního songu.

Poslední a hlavní vystupující kapelou byli v tento večer švédští Port Noir   banda, která se českému publiku představila už podruhé, a to taky během jejich vystoupení bylo znát. Návštěvníci koncertu se na tuto kapelu jistojistě těšili a svou přízeň dávali hlasitě najevo po dohrání každého songu. Vlna energie, která se nesla mezi dobře naladěným publikem, husí kůže při některých výborných pasážích, no, není divu, že se ihned po odehrání celého setu a odchodu kapely do backstage fanoušci dožadovali další písně, kterou kapela bez okolků ochotně přidala.
Kapela i organizace slibuje, že se Port Noir do Česka nepodívali naposled a já v to upřímně doufám a jejich další vystoupení u nás všem rozhodně doporučuji. Ač jsem všechny kapely, které na akci zahrály, slyšel daný večer poprvé, rozhodně si mě každá něčím získala na první poslech.

Celou fotogalerii z akce naleznete na FB profilu BrainWave Production ZDE.


Články autora Matěj Chalupa

TŸSHE: Snažíme se co nejautentičtěji přiblížit život, který žijeme.

TŸSHE. Emocemi – víc než čímkoli jiným – nabitý post-hardcore ze slovenského Martina. Čtveřice ostřílených muzikantů Adam, Michal, Matej…

Seznamte se s novým cover projektem ex-kytaristy pražských Break the Rules a Hill Up And Down!

D Covers je nový projekt Daniela Votruby, ex-kytaristy pražských Break the Rules a Hill Up And Down. Celý koncept je jednoduchý. Na každý jednotlivý…