Reportáže
Poslední červencový den patřil domácím Fall From Everest, společně s Velkoutlustou0 a Lighthouse Keeper.
Přejít na obsah

Poslední červencový den patřil domácím Fall From Everest, společně s Velkoutlustou0 a Lighthouse Keeper.

Poslední červencový den patřil domácím Fall From Everest, společně s Velkoutlustou0 a Lighthouse Keeper. Všem ukázali, že i corová hudba může patřit do divadel!

Po tom, co vládní opatření znemožnila uskutečnit původní plánovaný koncert v klubu Varšava, kluci to vzali jako výzvu a koncert přesunuli do většího. A to rovnou do Divadla Archa, kde se hudba tohoto žánru objevila vůbec poprvé. Jak si s tím poradili se můžeš dočíst o pár řádků níž.


Už se začátkem Lighthouse Keeper byl vidět rozdíl mezi divadlem a klasickou klubovkou co se zvuku týče. Skvěle ozvučený, skvěle nasvětlený. K týhle kapele bych jenom ráda dodala, že na scéně neexistuje dlouho. Je vidět, že na sobě fakt makaj a za mě to bylo zatím jejich nejlepší vystoupení, který jsem měla možnost vidět.


Pokračovala Velkátlustá0, která nás celou dobu bavila svejma vtípkama a songama o lásce. Náležitě to ocenil především fanklub v předních řadách.


Pak už následovalo šílenství v podání FFE. U nich jsme zvyklí na hodně bláznivé shows a jinak tomu nebylo ani včera. Pod pódiem to vřelo od začátku až do konce. Promakaný světla, komunikace s fanouškama, tohle všechno bylo na jedničku. S tímhle netradičním prostorem si poradili fakt bravurně a je vidět, že si na celé akci dali hodně záležet. Zaznělo několik nových songů, na které se můžeme těšit 13. Září, kdy kluci vydají své debutové album “St. Nightmare's Day“. Během setu jim zahostovala např. talentovaná zpěvačka Hellwana ale i již výše zmiňovaná Velkátlustá0.


Na závěr už snad jen dodat, že nucené přesunutí koncertu bylo kapelám jenom ku prospěchu. Kdo ví, jestli by jsme se dočkali něčeho podobného, kdyby akce proběhla v původním termínu.


Text: Slendy Hájková

Články autora Matty Vaněk

Howard Jones se v 50 letech vrací s druhým albem Light The Torch!

Howard Jones je prostě zvíře a to taky dokazuje ve svých 50 letech! Bývalý frontman Killswitch Engage v roce 2017 změnil název své kapely Devil…

Hacktivist se probouzí ze spánku s novým albem

Kapela Hacktivist se opravdu probudila ze spánku a možná v tu nejlepší možnou dobu! Poslední desku z roku 2016 už máme naposlouchanou a my trpělivě…