Reportáže
Punkrocková smršť pod taktovkou The Bouncing Souls!
Přejít na obsah

Punkrocková smršť pod taktovkou The Bouncing Souls!

Není nad to, si uprostřed festivalové sezóny zalézt do chladného suterénu, dát si studený pivo a poslechnout svižnej skate punk. Řekl bych, že tím se dají nejlépe shrnout důvody, proč to v pondělí ve smíchovském klubu Futurum vypadalo tak, jak to vypadalo. Zastávku na své evropské tour si zde udělali dnes již takřka legendární The Bouncing Souls po boku s A Wilhelm Scream a domácími Rabies.

Rabies pro pražské publikum nejsou žádní nováčci. Koneckonců, letos ve Futuru nehráli poprvé. Lepší domácí support pro tento koncert jsme si nemohli přát. Kluci předvedli solidní, a hlavně velice dobře zahranou punkrockovou show. Dokonce si i stihli nechat podepsat kytaru, kterou na předešlé akci rozsekali. Jejich set, který obsahoval i mash up slavných punkových vypalovaček, však klub nenastartoval tak, jak by si zasloužil.

Překvapením večera byli A Wilhelm Scream. Pokud někdy narazíte na člověka, který vám bude tvrdit, že punk je o třech akordech, pusťte mu právě tuhle massachusettskou zběsilost. Jedovaté kytarové riffy, komplikované basové linky, čtyři vokály a to všechno v nebezpečné rychlosti, jsou přesně ty elementy, které dělají A Wilhelm Scream kapelou bourající klišé o vnímání punkrocku. Nejde ale jenom o hudbu a hráčskou dovednost. Ten příval energie, který se valil z pódia a celková uvěřitelnost je jednoznačně staví do skupiny interpretů, které je potřeba zažít. I když se klub zaplnil rozhodně více, pořád to vypadalo, že většina návštěvníků stále čeká na hlavní hvězdu večera.

Tou hlavní hvězdou, minimálně podle odezvy publika, měli být The Bouncing Souls. Jasně, mluvíme tu o více než třicet let hrající kapele, která si svoje místo na pódiích po celém světě poctivě odpracovala. Na druhou stranu, jejich výkon v porovnání s předkapelami působil průměrným dojmem, na který se lehce zapomene. Zvukově bylo vše v pořádku a lidé okolo se bavili, nicméně tomu, dle mého názoru, chyběl drive, který by vystoupení něčím ozvláštnil. Pomyslná přidaná hodnota, díky které by se kapela s takovou historií vryla do paměti všech zúčastněných. Za mě to tak byl jenom další punkovej mejdan.


Text: Oldřich Kadlec
Foto: Nina Vocelová

Články autora COREMUSIC

Palaye Royale umí být víc než jen teenage guilty pleasure, na Výstavišti byli výborní!

Když Palaye Royale řádí v Praze, nemůžeme u toho chybět. Jejich včerejší koncert v Malé sportovní hale jsme si tedy nenechali ujít. A nebyli…

Heaven Shall Burn s sebou do Fóra Karlín přivezou kvalitní support!

Dobře známí němečtí deathcoristé Heaven Shall Burn se vracejí na pódia. Hned z kraje nového roku vyrážejí na evropské turné a jako support…