Reportáže
REPORT: Dřemfest se dere kupředu a letošní ročník to ve všech ohledech potvrdil!
Přejít na obsah

REPORT: Dřemfest se dere kupředu a letošní ročník to ve všech ohledech potvrdil!

Dřemfest je lokální festival, který se koná v Třemošné u Plzně v areálu domu Exodus. Tak by asi zněl úvod, kdyby se jednalo o nějaký malý festival, který vlastně nikdo nezná.
Opak je pravdou - tento festival, který má za sebou 9. ročník se za ta léta pomalu rozrůstá a z lokálního festivalu se stává něco většího.
Lokální festivaly mají sílu v komunitě a tady tomu není jinak. Komunita místních lidí, fanoušků, kamarádů a také interpretů, kteří dotváří celkový dojem dané akce.

Letošní ročník byl produkčně zajímavý. Pop-punkoví Stars Are So Far, kteří se zhostili otvírání festivalu. Nejméně vděčná činnost, ale i tak, dobrá práce!
Následně do úsměvu šlápli Boost, kteří s ohromnou vervou rozčesali klidné vody festivalu. Glad For Today a Severals - tyhle dvě jména na scéně působí nějakou dobu a udělali si poměrně slušné oko u fanoušků. Jak? Protože hudebně rostou a vyvíjí se. Nestagnují. Nemají zbytečná politická hesla. Jdou po hudbě a fanoušci to oceňují.
John Wolfhooker se stávájí ikonou, která má již světové parametry jak produkčně, tak i celkovým dojmem. Na Dřemfestu nebyli poprvé a moc se mi líbilo, že jejich fanoušci si i udělají výlet do Plzně, aby je mohli vidět. Zde je ta soudržnost a síla, o které jsem psal výše.
Paulie Garand a Kenny Rough jako hlavní "tahači" festivalu se zdánlivě nehodí do směsice předchozích interpretů, ale byli byste vyvedeni z omylu. Festival se pomyslně rozsvítil a z lidí sršela energie a dobrá nálada, protože headliner skvěle zapadl a roztančil téměř každého.

Jak zakončit? Organizace skvělá! Oceňuji i zdravotnický personál, který monitoroval příchozí v rámci COVID-19 a bylo možné si udělat testy i na místě.
Oceňuji pořadatele a jejich entusiasmus. Oceňuji techniky, kteří festival drželi v lati. Děkuji DJ dvojce Zlej Dildo a YNE66683, kteří udržovali náladu před festivalem a hlavně po festivalu!
Možná se jednou Dřemfest přesune do větších prostor, protože by mu to slušelo. Pokud to takto půjde dál, stejně jim nic jiného nezbyde.
Myslím si, že poděkování patří všem, kteří se zúčastnili festivalu a já se budu těšit na další ročník.

Napsal: Daniel Racek

Články autora COREMUSIC

Straight a jejich nový animovaný klip k singlu Superhero!

Hardocore-rapová sestava Straight ohlašuje další singl, a to kousek s názvem Superhero, pro který vytvořili i speciální animovaný klip. A co…

Spitting Teeth, nový heavy projekt Joela a Sama z kapely Silent Screams!

Jak jsme si mohli všimnout, britská kapela Silent Screams od roku 2014 nevydala jediné album a veškerá tvorba stála na třech posledních singlech…