Reportáže
REPORTÁŽ / John Wolfhooker "Brno vyhlášeno za nejlepší město v historii"
Přejít na obsah

REPORTÁŽ / John Wolfhooker "Brno vyhlášeno za nejlepší město v historii"

Včera 7.9.2021 se konal v brněnské Melodce koncert, který se zapsal do dějin. My jsme na něj vyslali našeho redaktora Michala, který Vám o něm teď poví.

Na koncert jsem přišel lehce před začátkem a už byla cítit dobrá energie. Už poloplný klub před první kapelou se často nevidí.

První kapelou byli instrumental-coroví Monsters & Motherships. Hrozně dobrý! Super muzikanti, super hudba a dobře sehraný. Na cigaretě po koncertě jsem zaslechl názory, že by byli lepší se zpěvákem, ale dovolím si nesouhlasit. Instrumental kapel je na scéně málo a Monsters & Motherships to dělají fakt dobře. Jen tak dál!Na podiu je vystřídali slovenští landless a to byla taky mrda. Jejich nový album je hrozně dobrý a naživo jim to hraje úplně stejně dobře. Mě osobně (jako basáka) mrzí, že hrají bez baskytaristy, ale ono to zvukově pomáhá, protože baskytarista z backtracku nedělá chyby. Jenom byla škoda, že publikum nemá tolik naposlouchané jejich písně, protože s pomocí publika by jejich refrény byly krásný. Takhle jsme je zpívali třeba ve čtyřech a to není ono.Poslední, hřeb večera. John Fuckin' Wolfhooker a lidi byli šílený. Jejich koncerty v Akropoli a kdekoliv jinde se s tímhle koncertem nedaly srovnat. Tolik energie, mezi publikem a kapelou jsem dlouho nikde neviděl. Lidi zpívali každé slovo, Maťo nemusel ani prstem ukázat a už se otevřela Wall of Death a Circle Pit. Brno bylo tak dobré, že si zasloužilo dva přídavky. První byla Chupacabra, jejíž pokažený začátek dokončilo svým zpěvem publikum a nenechalo se zastavit. Ovšem druhý přídavek, Lana Backwards, obohacený o Out of the Black od Royal Blood, vyšperkovaný výměnou nástrojů Ronyho a Filipa a dokončený zničujícím Smells Like Teen Spirit. Slzička ukápla, krásný koncert a někdy zas!

Články autora Honza Trávníček

FOTOREPORT: Přeceňovaná kapela? To v žádném případě. Jinjer ukázali svou velkolepost v klubu Roxy!

Včerejší koncert Jinjer, Hypno5e a Space Of Variations byl pro mě osobně prvním klubovým koncertem po delší pauze, způsobené covidovými opatřeními…

FOTOREPORT: Rockový Slunovrat, letní osvěžení!

Rockový Slunovrat ŘevniceJiž od příchodu do areálu lesního divadla nás nadchlo samotné prostředí, dokonce i ve stánku s testovacím místem,…