Reportáže
REPORTÁŽ / John Wolfhooker "Brno vyhlášeno za nejlepší město v historii"
Přejít na obsah

REPORTÁŽ / John Wolfhooker "Brno vyhlášeno za nejlepší město v historii"

Včera 7.9.2021 se konal v brněnské Melodce koncert, který se zapsal do dějin. My jsme na něj vyslali našeho redaktora Michala, který Vám o něm teď poví.

Na koncert jsem přišel lehce před začátkem a už byla cítit dobrá energie. Už poloplný klub před první kapelou se často nevidí.

První kapelou byli instrumental-coroví Monsters & Motherships. Hrozně dobrý! Super muzikanti, super hudba a dobře sehraný. Na cigaretě po koncertě jsem zaslechl názory, že by byli lepší se zpěvákem, ale dovolím si nesouhlasit. Instrumental kapel je na scéně málo a Monsters & Motherships to dělají fakt dobře. Jen tak dál!Na podiu je vystřídali slovenští landless a to byla taky mrda. Jejich nový album je hrozně dobrý a naživo jim to hraje úplně stejně dobře. Mě osobně (jako basáka) mrzí, že hrají bez baskytaristy, ale ono to zvukově pomáhá, protože baskytarista z backtracku nedělá chyby. Jenom byla škoda, že publikum nemá tolik naposlouchané jejich písně, protože s pomocí publika by jejich refrény byly krásný. Takhle jsme je zpívali třeba ve čtyřech a to není ono.Poslední, hřeb večera. John Fuckin' Wolfhooker a lidi byli šílený. Jejich koncerty v Akropoli a kdekoliv jinde se s tímhle koncertem nedaly srovnat. Tolik energie, mezi publikem a kapelou jsem dlouho nikde neviděl. Lidi zpívali každé slovo, Maťo nemusel ani prstem ukázat a už se otevřela Wall of Death a Circle Pit. Brno bylo tak dobré, že si zasloužilo dva přídavky. První byla Chupacabra, jejíž pokažený začátek dokončilo svým zpěvem publikum a nenechalo se zastavit. Ovšem druhý přídavek, Lana Backwards, obohacený o Out of the Black od Royal Blood, vyšperkovaný výměnou nástrojů Ronyho a Filipa a dokončený zničujícím Smells Like Teen Spirit. Slzička ukápla, krásný koncert a někdy zas!

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…