Reportáže
REPORT: Malý velký Parkfest ❤
Přejít na obsah

REPORT: Malý velký Parkfest ❤

Sobota 14. srpna, to byl krásný letní slunečný den, který patřil petrovickému pódiu na zámecké zahradě. Zde se již po sedmé udál festival pořádaný hrstkou nadšenců v čele se Standou Kubíčkem. Rozmanité prostory umožňovali posedět v parku, ochladit horký čelo na výstavě ve sklepě, vychutnávat pivko rovnou pod pódiem, nebo se na to dívat z vrchu a mít všechno přímo na dlani.

Line-up byl opravdu nabitý tak pojďme na to!
Samotný program odstartoval brzy odpoledne a první kapela nebyl nikdo jiný než NONDESCRIPT.
Kluci z týhle partičky o sobě začínají dávat na české scéně vědět. Na „domácí“ půdě, před zraky a za supportu svých kamarádů, předvedli co v nich je. Pochlubili se i s novými songy z alba Decay a to byl teprve vibe. Co už teď můžeme prozradit, že jsme s nimi stihli střihnout rozhovor a to nejen o tomto albu. Bude k přečtení v brzké době na coremusic.

Další zvučné jméno které se rozeznělo festivalem- Marked As An Enemy. Bývají ke slyšení častěji a častěji. Na Spotify měli letos přes 100 000 poslechů. Na Parkfestu předvedli skvělou show, vyladěné vokály a posluchači jim dávali pod podiem feedback jak se sluší a patří.
Těšit se na ně příště můžeme třeba v září na Strahově, kde zahrají společně se zmíněnými NONDESCRIPT a Lighthouse Keeper.


Za zmínku určitě stojí koncert TRASHSURF. A jejich závěrečný poslední koncert. Co vám budeme, na nikom nenechali nit suchou. Všichni se okolo nich vrhli přímo na stage a neodešli do posledního úderu bicích. Nedivili bychom se, kdyby se po tomto zážitku chtěli na hudební scénu vrátit. Nicméně i tak jim přejeme mnoho zdaru do dalších časů.

Nemůžeme opomenout EAT ME FRESH!
Jestli někdo rozvířil prach v moshi, tak to byli právě tvrďáci z Marjánek. Z dalekých končin přivezli i nového basáka, který se skvěle osvědčil a my jen kýváme, že jim to spolu parádně ladí. Nemohli jsme je do západních čech nechat odjet jen tak a po koncertu jsme pokecali o minulosti i jejich plánech do budoucna… Zkrátka buď ve střehu, ať ti tenhle FRESH rozhovor s neunikne a čteš ho ještě za čerstva!

S měsícem na noční obloze přilétl i GARARIN-přažské scremo které uzavřelo hlavní stage.
Myslím že v tomto případě nemůže být screamo více screamo. Přemejšlivá tečka na konec.

Parkfest dále doplňovala např. přednáška V+V na cestách , ve sklepě se představili Šrája, Youthful Indiscretion, Pokoj 25, GG Stalin. Na hlavní stagi třeba ještě kapela Švindl nebo Acid Row.

Chválíme za rodinnou atmosférou, zároveň překvapil skvělými velkými kapelami a přesvědčil i o tom, že na malém místě v malých Petrovicích se můžou odehrávat velký věci. A že z malého nápadu, může být sakra něco velkýho. Za což mi, festivaloví labužníci, všem ,kdo se podíleli, moc děkujeme. Těšíme se čím dalším zajímavým nás Parkfest příští rok překvapí.

NAPSALA: Simča Horková

Články autora Matty Vaněk

POZVÁNKA: Nejčistší forma temnoty a utrpení - akustický koncert Amenry!

Nejčistší forma temnoty a utrpení – tak by se dal přiblížit nadcházející akustický koncert Belgičanů Amenra. Akustická show je náhradou…

Tradiční křest charitativního kalendáře Suicide Angels se uskuteční již zítra! Nezapomeň dorazit.

Tradiční křest charitativního kalendáře Suicide Angels se blíží.Andělé bez křídel společně s OZ’s Music Company naplánovali v Rock Café…