Reportáže
REPORT: MGK přivezl do Prahy big budget cirkus, který rozhodně má koule!
Přejít na obsah

REPORT: MGK přivezl do Prahy big budget cirkus, který rozhodně má koule!

Děcka, neposlouchejte internet! Je to místo plné pomluv, falešných ideálů a bůhví čeho ještě. Inu, v tomto má Colson Baker aka Machine Gun Kelly naprostou pravdu. Název Mainstream Sellout Tour tak dostal ten pravý význam a nutno podotknout, že bylo o co stát.

Večer, dokonce o 10 minut dříve, započal umělec na vzestupu pod pseudonymem 44phantom. Jeho grunge pop, jak se této směsici rocku, emo vibes a popu říká, však nepadl až tak na úrodnou půdu. Klasický neduh prvních kapel se dostavil i zde (ano, všichni víme, že to dělají naschvál!) a zvuk byl zahuhlaný, nečitelný a vlastně i interpretův repertoár skýtal písníčky, které od sebe rozeznal fakt jen ultra fanoušek. Uvidíme, kam se dráha tohoto chlapíka potáhne dál, v mém hledáčku zatím tak úplně není.

Kdo ale předvedl dobrou show, byl Iann Dior. Když tak nad tím přemýšlím, jde udělat špatnou show, když jste na pódiu dva, máte chytlavé songy a většinu hudby (a sem tam i nějaké vokály), sypete ze samplů? Zde se projevil klasickej „Lil Peep syndrom“ (budeme tomu teď tak říkat, pak to klidně zapomeňte). Emotivní vokály, charismatická one man show, která rozeskáče celou arénu –⁠ prostě emo rap/pop. Zvuk už si taky o něco lépe sedl a celé to bavilo o poznání víc.

To hlavní ale bylo na obzoru po celou dobu. Helikoptéra, která visela od začátku nad hlavami interpretů, dávala jasně najevo, že zde budget není problém. Poněkud komicky osekaný úvod, kdy MGK přiletí s helikoptérou na pódium (nejspíš nebylo dost místa a prostředků na let halou), ale i tak působil cool a započal tak skoro dvouhodinovou jízdu, která snad ani neměla šanci nudit. Rock and roll fungoval na jedničku, pop-punkeři z minulé generace mohli jen tiše závidět drive a akci, která se na pódiu odehrávala a rappeři či dámičky, co přišli na pop, si přišli na své jakbysmet. Show byla rozdělena do pomyslných tří aktů, skrz které se na pódiu objevovali obrovské instalace, nad kterými mi chvílemi zůstal rozum stát. Hlavně „INTERNET“, což byla vlastně velká obrazovka s tělem a rukama, která chrlila hateful komentáře z internetu. „Co jsi zač? Neměl jsi náhodou být rapper?“.

Paradoxně, největší husinu po zádech mi vyvolaly právě rapové písně, které byly tak bravurně propojené s breakdownama, že jsem jsem si chvíli připadal jako na koncertě BMTH. To bych čekal spíš od momentu, jako bylo vzdávání holdu zesnulému Chesteru Benningtonovi, kde se však tento pocit moc nedostavil.

V podobném duchu se nesl i zbytek show. Neustálá akce, chrlení jedné pecky za druhou a žádné velké prostoje. MGK odehrál vskutku povedený koncert, který možná trošku působí jako cirkus, ale o tom to ve výsledku přeci je, ne? Dostat show, na kterou jen tak nezapomeneme!


Pořádali Live Nation CZ a Rock For People
Napsal: Mejra Drkal
Foto: Vojtěch Mervart

Články autora COREMUSIC

Palaye Royale umí být víc než jen teenage guilty pleasure, na Výstavišti byli výborní!

Když Palaye Royale řádí v Praze, nemůžeme u toho chybět. Jejich včerejší koncert v Malé sportovní hale jsme si tedy nenechali ujít. A nebyli…

Heaven Shall Burn s sebou do Fóra Karlín přivezou kvalitní support!

Dobře známí němečtí deathcoristé Heaven Shall Burn se vracejí na pódia. Hned z kraje nového roku vyrážejí na evropské turné a jako support…