Reportáže
REPORT: ZNOVUZROZENÍ KLUBU MCFABRIKA – FABRIKA HARDCORE FEST 2021
Přejít na obsah

REPORT: ZNOVUZROZENÍ KLUBU MCFABRIKA – FABRIKA HARDCORE FEST 2021

Po náročné rekonstrukci budějovického hudebního klubu Mc Fabrika je kalendář akcí zaplněný i na polovinu příštího roku. My se vypravili na legendární Fabrika HC fest, tentokrát do prostorů klubu a jelikož sobotní menu slibovalo pěknou nálož kapel, na které se vyplatí jen nestát opodál ale jít si pořádně hodit řepou, nelitovali jsme jediné minuty.

Začínalo se už v půl čtvrté, protože osm vystupujících na jeden den? To je masakr.
Celý festival zahájili maďarští Don Gatto. Energická hardcorová kapela stylem připomínající Agnostic Front se blýskla nejenom svým hudebním výkonem ale taky vstřícným gestem vůči fanouškům v podobě nabroušené češtiny.

Crippled Fingers posilnění veganským gulášem přilítli na pódium a tam to začala být pořádná bouře. Frontman rozhýbal vlastními tanečky dav pod pódiem natolik, že lítaly pivka vzduchem.
Pro odlehčení nám zahráli skatepunkoví Krang svižné staré pecky jako Lions of Kurdistan, v neposlední řadě ale i songy z letošního alba „Make arcade great again“, ke kterému si připravili i tématický barevný merch.

Meresiew, rostoucí kapela z Tábora předvedla neskutečnou show, z celé kapely šla energie do celého davu. Frontman Mára si s přehledem podmanil fanoušky. Po chystaném EP, které by mělo vyjít ještě letos se nejspíš jen zapráší.
Pokud jste měli vztek, nebo prostě jen blbou náladu, No Face No Case byli skvělou příležitostí, jak upustit páru. Agresivní beatdown posílal nemilosrdně na zem každého, kdo v kotli nedával chvíli pozor.

Vzkříšení kapely NBF, kterou jsme mohli vidět naposledy před dvěma a půl roky bylo příjemným bodem večera. Posluchači nad kapelou rozhodně nezlomili hůl a užili si staré pecky jako nikdy.
Frotman Maty se k návratu vyjádřil:
„Byli jsme líní, tak jsme nic novýho neudělali. Dvě kapely a všechny ty věci okolo klubu, bookingu a tours jsou náročný. Rozhodli jsme se teď dělat NBF na pohodu a svým tempem. Na nový věci se ale rozhodně můžete těšit.“Hopes jedou jako parní stroj a nejen v rámci jižních čech hrají kde se dá. Základna fanoušků okolo téhle kapely je přijela ve velkém podpořit i do Fabriky.
Závěr patřil švícarské úderce Insanity. Kapela svojí vděčnost vyjadřovala skoro po každém songu a i během něj, kdy roztančený zpěvák přenesl svojí náladu na už, očividně unavený dav a zafungovalo to. Lepší zakončení jsme si snad ani nemohli přát.
Děkujeme, že jsme mohli být součástí tohohle festivalu a přejeme klubu hodně štěstí ve fungování. A že se Maty rozhodně nefláká, značí i kapely na příští rok, jako jsou třeba Madball nebo Slapshot. McFabrika má slušně našlápnuto být klubem na světové úrovni.

Napsala: Deen

Články autora COREMUSIC

Poznej čerstvou kapelu Sinner Self, kteří mají venku nové EP Primium

Sinner Self je mladičká kapela (2019) ze Slovenska, která nedávno vydala destruktivní EP s názvem Primium. Složení, v jakém kluci hrají se moc…

Umírající underground v podobě Bring Me The Horizon!

Zhaňte nás, zakopejte a dejte nám na náhrobky tituly jako „pozér“ a „hater“ ale nemohli jsme jinak.Bring Me The Horizon nás notnou dobu…