Reportáže
ROCK FOR PEOPLE, DEN 1.: HO99O9 ZADUPALI DO ZEMĚ VŠECHNO. I ENTER SHIKARI.
Přejít na obsah

ROCK FOR PEOPLE, DEN 1.: HO99O9 ZADUPALI DO ZEMĚ VŠECHNO. I ENTER SHIKARI.

cPo roce opět chillujeme v Hradci na Rock for People. Ty tady nejspíš nejseš, a proto tě zajímá, jak se máme. Stage stojí, pivo teče, kapely hrajou, je tu krásně, je tu vedro, jsme tu jako doma! Jestli chceš nasát trochu víc tý srdíčkový atmosféry, která tu panuje, čti dál tenhle uvolněnej report a mrkni na fotky od Mejry Drkala. Nebo se seber a doraž!

Středa pro nás samozřejmě začíná na Hangár stagi, protože Severals. Plzeňská skvadra jede metalkóry po vzoru Architects a Northlane a dobře se vyvíjí. Už před začátkem setu mě bolej uši ze vzpomínky na loňský The Truth Is Out There, který zvukař v hangáru vosolil tak, že to krvácelo i přes špunty. To se naštěstí neopakuje, zvuk je vcelku fajn a kapela to zandavá výborně. Severals = seřezals!

Než se otevřou velký pódia, zaslechneme ještě kapelu KLUCI, kterou bych určitě doporučil fandům Hadouken! a Does it offend you, yeah? Pak už John Wolfhooker! Ti na RFP zahráli už několikrát, poprvé ale mají možnost okusit jednu z hlavních stagí! No to si piš, že to dopadlo výborně. Možná i o něco líp než loňský otvíráky Skywalker a The.Switch. Prostě: hodně vysoko míříš! Tihle holubi nízko nelítaj.

Pohledem do sešítku s programem následně zjišťujeme, že pozdní odpoledne je věnováno československýmu pivním rocku, kterej nás nezajímá. Takže máme čas korzovat po areálu a zjišťujeme, že rozmístěním jednotlivých míst je podobný jako loni. Je tu opět spousta zajímavých stánků, např. Pukec, Woox Shop ve velkym autobusu, suprová Táborák stage s kytarama, Silent Party, chill zóna Primy Cool, bazének a další. Nechybí ani Camel prostor s pláží. Tady si ale musím poprvé šťournout (je jasný, že několik chybiček RFP bude i letos mit). Rok co rok se píše o tom, že Camel zóna svou pouštěnou hudbou ruší přilehlý scény, zejména pak druhou hlavní. A letos zase. Proč to tak musí být? Copak by nešlo se s nima konečně nějak dohodnout, ať to na hlavní hrací časy stáhnou?

Mno, kvůli rozhovoru s Astroid Boys (!!!) pak musíme bohužel prošvihnout Touché Amoré, ohlasy ale hovoří o tom, že se hangár se opět proměnil v hlukový peklo a vystoupení kapely pohřbil. Stejně nás ale mrzí, že jsme to missnuli.

Každopádně, Enter Shikari stíháme. Začínaj o deset minut pozdějc, patrně kvůli technickejm problémům. Svůj set pak na konci o tento čas musí zkrátit. Byli dobrý? Byli, ale pražský prosincový koncert to nepřekonalo. Nejlepší Shikari koncerty pro mě zatím zůstávají v klubu. Mimochodem, v dubnu se prej vrátěj na headline show :) Od následujících Astroid Boys pak nečekám nic jinýho, než sypmatickej diktát. Což je samozřejmě trochu protimluv, ale takhle na mě vlastně Astroidi působí. Povedlo se jim to!

Mno ale pak si na stage za zvuku creepy intra a doprovodu nepříjemných projekcí se zohavenými či tlejícími těly stoupnou HO99O9 a nechaj všechny vystupující za sebou. Na tohle jsem opravdu nebyl připravenej. Syrovost, tvrdost, exploze hnusu, nekompromisní screamovanej rap, šílené rychlosti i valivý breakdowny. Huba mi zůstala otevřená ještě dlouho potom. Jméno HO99O9 si zapiš na nástěnku a hned, jak přijedou, naklusej! Jestli jsi fanda opravdu real zážitků, hejtuješ divadýlko na koncertech a hledáš něco, z čeho ti vybuchne hlava, tohle je jasná volba!

Po skončení produkce na stagích se naplno rozjíždí afetrparty, zejména pak na Let It Roll hangárové stagi. Delta Heavy je heavy a na danceflooru potkáváme i tančícího Roua Reynoldse! Jo, je to tady super i přes malý nedostatky (fronty na odbavení u pokladen a páskování nultý den, imho chudší výběr jídla nebo zmíněný hlukový smog). Dnes jedeme dál, slunečný počasí trvá a Rock for People je láska!Články autora Jiří Popelka

FRANKIE PALMERI (EMMURE): „Nenávist je formou uznání! Každej umělec potřebuje obdivovatele i hatery!“

Série rozhovorů z FajtFestu 2018 se chýlí ke konci! Kdy jindy vám naservírovat interview s Frankiem Palmeri než před zítřejší headline show…

JESSE BARNETT (STYG): „Chceme lidem ukázat, že pečovat o planetu, zvířata a ostatní lidi je cool!“

Den před pražským koncertem Stick To Your Guns, na který naváže taky brněnská a košická zastávka, přinášíme rozhovor s hlasem kapely Jesse…