Reportáže
Severní vítr je krutý! Moshpit In The Moonlight vzkřísil zdejší scénu!
Přejít na obsah

Severní vítr je krutý! Moshpit In The Moonlight vzkřísil zdejší scénu!

Tak a je to za námi - první akce "Moshpit In The Moonlight" se před týdnem uskutečnila v libereckém Bunkru.
Po odkladu, i přes vypadnutí kapely Marked As An Enemy, jsme se nevzdali a snažili jsme se vytvořit poctivou akci, kterou si zasloužíte!
Zmíněné MAAE nahradila nadupaná kapela Sun Was Turned Off, které chceme moc poděkovat za záskok!

Již od začátku akce mi zvedlo náladu, jak se všechny kapely těšily a byly na místě včas a tak jsme s přípravou a celkovou organizací neměli sebemenší problém.
Já vždy říkám, že ten kdo otvírá večer to má vždy nejtěžší, ale Lifelines, domácí kapela z Liberce, měla na svůj set silnou podporu, což se jen tak nevidí.
Přestože frontman Mára měl ještě den před akcí problém s hlasivkami, zvládnul svůj set naprosto s přehledem. Kluci tak konečně oslavili vydání svého EP "Slow Down" s pořádnou parádou!
Po nich hned naskočili Nondescript, kteří ve třech stihli udělat pořádný bordel na pódiu. Dokonce si tajně pozvali i Radka Polanského z MAAE na jeden song a to byl rozhodně hřeb jejich setu!
Skromnější kapelu jsem jaktěživ nezažil a proto si jich moc cením! Podpořte Standův Parkfest!
Konečně nastal čas na pořádný sekec mazec v podání Sun Was Turned Off, kteří si přivezli super fanklub a ukázali v Bunkru svou parádní show!
Řízné breakdowny a riffy lítaly jako blesky po celém klubu a tak nastal čas pro první moshpit večera.Ten byl ,podle kapely, největší který kdy zažili- což nás velice těší!
Já jim ještě jednou děkuju za rychlý záskok a už se nemohu dočkat na další show!
Headlineři večera Fall From Everest naprosto zhypnotizovali celý Bunkr. Nešlo jen o vizuální stránku, která je vymazlená, ale o jejich proslulou show!
Byla to premiéra i pro nového bubeníka, na kterém nebyl vidět náznak trémy a tak se spokojeně usmíval do kamery po celý večer.
Jiří Popelka a Ondřej Pacner lítali všude tam, kde to snad ani není možný.
Zkrátka tohle má v klubu svoje kouzlo a já se nemohu dočkat jejich velkolepé show i na letošním Rock For People!
Jako poslední vystoupila kapela TheRapist, která je na scéně krátkou dobu a tohle byl jejich druhý koncert a konečně na domácí půdě!
Obrovský frontman se vynořil ze tmy a před pódiem se přitopilo v kotli. Přidali se i lidé, kteří celý koncert sledovali z baru a tak se začalo moshovat jako o život!
Parádní zakončení!

Napsal: Matty

Dostal se k nám i feedback od kapel, které za nás zhodnotily celou akci a my za to moc děkujeme!

NONDESCRIPT: Za nás rozhodně jedna z nejlepších akcí tohohle roku. Přivítala nás parádní backstage s Braníkama v lednici. Velkej respekt za to. Pak super koncert, pár technických problému z naší strany, ale to k tomu patří. Radek Polanský z MAAE s náma dal nekompromisní feat, který jsme dali dohromady cestou z Prahy. Výborný! No a následovala už jen nekompromisní párty prokládaná hraním pinballu. Konec v šest ráno u Mattyho na bytě. Naprostá devastace orgánů, ale užito na maximum.

SUN WAS TURNED OFF: Páteční Bunkr v Liberci? Za nás neskutečná paráda. Určitě jedna z nejlepších akcí, které jsme měli tu čest se účastnit. Pro nás to byla premiéra v Liberci a doufáme, že ne i derniéra. Bunkr je parádní klub a lidi kolem taky. To vše doplnil skvělý zvuk. Tímto děkujeme mistru zvukaři. Měli jsme nelehkou úlohu, na poslední chvíli zastoupit kluky z Marked As An Enemy, ale věříme, že jsme byli důstojná náhrada a že pokud si to lidi užili alespoň z poloviny tolik, co my, určitě to stálo za to. A co se organizace týče?
Tam kde v backstage čeká teplá pizza a studenej Bránik, jsou swto vždycky doma. A ani studenou pizzou a teplým Braníkem bychom nepohrdli... Moc děkujeme všem!
A speciálně organizátorům. Snad si to někdy zopakujeme.

FALL FROM EVEREST (Jidáš): Hele já to miloval, připomnělo mi to, proč mi tak chybělo hraní. Skvěle jste se o nás postarali, měli jsme jídlo, pití na super úrovni, kterou považuju za nadstandard. Obvykle mi trochu vadí, když se lidi motaj v backstagi (je to nepraktický, většinou je málo místa) a tím jak je tady bar zvlášť pro kapely (když jich je tolik) tak to bylo super. Lidi nezklamali, do Bunkru jsme se chtěli podívat fakt dlouho a bylo to namrdaný af. Dokonce se nám podařilo, aby barmanka nezapínala na stagi topení a taky hodně zahřálo u srdce, že nás tam už lidi znali i když jsme tam byli úplně poprvé a i ti co ne, tak dělali dost bordel. Pak za náma přišel i nějakej němec a chtěl nás přivézt do Drážďan :DD lol jako wtf!
Tímto chci ještě poděkovat zvukaři Radkovi za nelehký úkol, všem kdo se podílel z redakce, kapelám, mému kolegovi Davidovi a speciální dík jde i za Tomášem Hájíčkem!
Na podzim plánujeme další akci a mohu již potvrdit, že se za námi přijedou MAAE konečně podívat a zbytek se dozvíte v následujících měsících! Díky za podporu, bez vás to nejde!

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…