Reportáže
Šílenci z Everestu bořili v Café v lese hranice!
Přejít na obsah

Šílenci z Everestu bořili v Café v lese hranice!

Sobota 15.6. se pyšní pražskou zastávkou tour landless a Severals, která se pojí s koncertem Fall From Everest. Venku párno, já jsem celej v černym. Do Cafe v lese, kde se akce koná, přicházim o půl osmý, abych v klidečku stihl pivo a první kapelu.
Severals, pro ty, co je neznají, je plzeňská sebranka hrající metalcore, ne nepodobný Architects či Northlane. Kluci se před časem rozloučili s kytarákem Zdenou, a tak nastupují na stage ve čtyřech. Na výkonu to ovšem neubírá a Severals ukazují, že jsou ve formě. Jejich show baví a jde vidět, že set mají pořádně nadrcený. Jediná věc, kterou bych asi vytkl, je občasný uletění Dominikovo zpěvu. Jinak předvádí precizní show, kterou klasicky zdobí i vlastní naprogramovaná světla přímo na stagi.
Druzí nastupují slovenští landless. Ti před necelým měsícem vydali pod americkým labelem Famined Records ER Moonflower, který se pyšní skvělými čísly na streamovacích platformách. Landless i naživo fungují tak, jak správná kapela fungovat má. Naprosto skvělej výkon všech členů kapely, od kytaristů, kteří bezchybně sází jednu vyhrávku za druhou, až po zpěv. Výborný představení, který oproti Severals akorát pokazil docela nečitelnej zvuk.
Poslední na řadu přichází pražští šílenci Fall from Everest, který si myslím že nemusím představovat. FFE si svou živelností při vystoupení a kombinováním různých žánrů vybudovali na domácí scéně docela velký jméno. Při jejich show se vrací dobrej zvuk a pár lidi se tu v tý sauně konečně odhodlalo dát se do pohybu. Kdo někdy byl na koncertě FFE, toho nepřekvapí časté výlety kapelníků jak mezi lidi, tak třeba na bar. Kluci tropí různé vylomeniny a skopičiny a já se náramně bavím. Zní věci ze starého EP, který drtivá většina obecenstva zná a pomáhá zpívat. Kromě posledního singlu Set Sail nás FFE navnadili i na další novinky, jako třeba šílenej techno song, kterej bude, troufám si tvrdit, párty hit jak prase. FFE završili večer ve vší parádě a já odcházím absolutně spokojenej (a propocenej).

Text: Zbyněk Strnad
Foto: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

Betraying The Martyrs si do Vopice přizvali nepálský metal i saxofon!

Všichni ví, že komornější akce mají nespočet plusů. Osobnější přístup, neskutečnej riot na malém prostoru a mnohdy i pořádnou saunu.…

BEEING AS AN OCEAN: PROXY: An ANIMO Story - Nedotažený výlet do neznáma

Being As An Ocean jsou na hardcore scéně celkem profláklou a uznávanou entitou. Tehdy emocemi nasáklý melodický hardcore sedl jako prdel na hrnec…