Reportáže
Slipknot uchvátili publikum a trhali ušní bubínky!
Přejít na obsah

Slipknot uchvátili publikum a trhali ušní bubínky!

Konečně jsme se dočkali. Po několika letech se do Prahy opět vrátili legendární Slipknot. Byl to pro mě první koncert nu-metalových legend, a tak jsem byl pln očekávání. Překvapen jsem byl jak příjemně, tak i nepříjemně.

První kapela večera Vended, ve které figurují i dva synové členů Slipknot, nezklamala, ale ani nenadchla. Nu-metal kombinovaný s výraznými blastbeaty trpěl na špatný zvuk, který se neustále měnil a nenalézal tu správnou rovnováhu. Dokážu si je ale velice dobře představit na letním festivalu, kde bych si jejich vystoupení užil.

Ukrajinská metalcore banda Jinjer se zpěvačkou Taťánou není pro české publikum žádnou neznámou. A bylo to znát i na reakcích publika, které vystoupení kapely kvitovalo mnohem bouřlivěji než Vended. Přesto se nám opakoval nešvar se zvukem, kdy naprosto zanikaly djentové pasáže, ve kterých kapela exceluje. Jejich vystoupení jsem tedy opustil ještě před posledním songem a modlil se ke všem hudebním bohům, ať jsou na tom Knoti se zvukem lépe.

O pivo později se vracím, plachta letí vzhůru a ušní bubínky praskají. Obzvláště úvodní Disasterpiece nejde popsat jinak než jako hudební bahno. Zvuky nástrojů slité dohromady a někde v pozadí se občas ozve řev zpěváka Coreyho. S dalšími písněmi se zvuk lehce zlepšuje, ale především se dostává do varu publikum. Zlom přišel ve chvíli, kdy kapela oznamuje, že se Praha jako první dočká živého provedení nejnovější písně The Dying Song (Time to Sing). Energie lidí exploduje a já ani nevím, jak se stalo, že najednou stojím uprostřed moshpitu. Zvuk je stále stejně nesnesitelný, ale energie, kterou Knoti do lidí valí, všechno vynahrazuje. Pak už se jede na plno a největší hitovky Psychosocial a Duality se nedají ani slovy popsat. Kapela nás neochudila ani o jump the fuck up song Spit it Out, kdy celá hala skákala jako o život.

Pak přišel ještě přídavek v podobě People = Shit a Surfacing, při kterých jako by Slipknot chtěli naprosto zničené diváky dorazit.

Jak tedy shrnout celý koncert? Energie i celá vizuální show byly vše a ještě víc, než jsem si přál. Zároveň jsem za ta léta, co chodím na koncerty, asi nezažil horší zvuk. Slipknoti ale dosáhli toho, že jsem i tak odcházel z koncertu šťastný.

Filip Maxa

Články autora COREMUSIC

Palaye Royale umí být víc než jen teenage guilty pleasure, na Výstavišti byli výborní!

Když Palaye Royale řádí v Praze, nemůžeme u toho chybět. Jejich včerejší koncert v Malé sportovní hale jsme si tedy nenechali ujít. A nebyli…

Heaven Shall Burn s sebou do Fóra Karlín přivezou kvalitní support!

Dobře známí němečtí deathcoristé Heaven Shall Burn se vracejí na pódia. Hned z kraje nového roku vyrážejí na evropské turné a jako support…