Reportáže
Slipknot v O2 Areně? Špatný zvuk pro zvučné jméno!
Přejít na obsah

Slipknot v O2 Areně? Špatný zvuk pro zvučné jméno!

Slipknot jsou tělesem, kteří zvěstují své metalové evangelium již téměř 20 let a určitě nemá smysl zde nějak sáhodlouze rozepisovat jejich tvorbu. Jeden z největších metalových aktů současnosti si v rámci svého světového tour k připravované desce udělal i dostaveníčko v pražské v O2 Aréně, která byla nekompromisně vyprodaná a praskala ve švech pod náporem červů (pozn. kapela svým fanouškům říká MAGGOTS). Vrhněme se na to!

Code Orange není rozhodně neznámá kapela, proto si ji headliner vybral jako svého předskokana. Hardcorový akt říznutý poctivou dávkou metalu rozhodně nebylo něco, co by mělo nechávat lidi chladnými. Já bohužel nejsem s jejich tvorbou obeznámen, jelikož nejsem jejich fanoušek a jejich hudba mě nikdy neoslovila. Mohu ale sdělit, že jsem byl rád, že jsem je viděl na živo, protože energie měli na rozdávání. Kapela uměla velmi dobře komunikovat s publikem a vše bylo tak nějak vzájemné. Pro fanoušky tohoto žánru možná i povinnost.

Slipknot. Toto jméno je skloňováno v metalových análech již mnoho let a u českých fanoušků rozhodně platí za velkou ikonu. Po delší odmlce přicházejí opět s novými maskami (které se stávají nyní terčem internetových memes) a také s novou deskou WE ARE NOT YOUR KIND. Tato tour je vlastně ochutnávka připravovaného a také ohlédnutím do dob minulých. Pro mě, který je 88. ročník, jsou Slipknot modla. Má generace se poflakovala po ulicích v rytmu nu-metalu a Slipknot určitě byli mezi top poslouchaným. Pamatujete šílenství s IOWOU?

Kapela trochu obměnila členy, ale rozhodně neobměnila svojí tzv. záruku kvality. U takového kolosu, jakými Slipknot jsou, se nedá ani nic jiného čekat. Krásně nostalgický výlet ze své staré tvorby osvěžoval vánek i tvorby nové a k tomu vhodně zvolené prostory O2 Arény určitě umocňovaly vjemy.

Stálo to za to? Já si myslím, že určitě. Kapela je ukazatelem směru pro metalové nadšence, sami udávali směr mnoha dalším a tvořili něco, co se nekompromisně zapsalo do dějin tvrdé hudby. U The Heretic Anthem jsem se zase cítil jako ten mladý, bezstarostný kluk, na kterého řve z vedlejšího pokoje máma, jestli se úplně s tou hudbou neposral a nechce to ztlumit. Ne, nechce a Slipknot nikdy tlumit nebudu.

Bohužel ale přes tyto superlativy včera platilo, že zvuk byl špatný. Co špatný - na hovno! Duniví Code Orange a propracovaní Slipknot potřebují kvalitní zvuk. Ten bohužel v O2 Aréně nebyl k mání. A jak se tak dívám okolo, nejsem s tímto názorem sám. Co se ale stalo? PROČ s tak velkou kapelou nepřichází taky adekvátní zvuk? To se asi nikdy nedozvíme, pokud někdo nevydá nějaký stejtment, kde objasní poruchu ve vesmíru, a proto se to odrazilo na kvalitě zvuku.

Tak či onak, večer byl skvost! Krása a spousta generací se sešla na jednom místě, protože nás spojilo jedno jméno. Slipknot. Příští koncert pro váhavé určitě doporučuji, protože fanoušci a kvalitní hudba dělají mnoho. Má to větší dosah, než si někdo z nás umí představit. Má to něco, co nejde popsat, a to zažiješ jen na koncertě. Choďte víc na akce. Má to smysl, budete odměněni.

Články autora Jonathan

Letošní MetalFest v Plzni bude ve znamení zvučných jmen!

Západočeská metropole bude v obležení takových jmen jako Cradle of Filth, SepticFlesh či Amon Amarth. Toto je ale slabý výčet celkové soupisky,…

Behemoth opanovali Fórum Karlín: Tohle se jen tak opakovat nebude!

12.1. se zřejmě tento rok zapíše jako datum s velkým D. Nejen, protože byla sobota a venku byl jadzim (schválně, kdo to rozluští), ale protože…