Reportáže
STARSET překvapili originalitou! Brilantní utopická demonstrace zahltila Rock Café!
Přejít na obsah

STARSET překvapili originalitou! Brilantní utopická demonstrace zahltila Rock Café!

POZOR NA SPOILERY V ČLÁNKU!

Když jsem se dozvěděl, že STARSET přeci jen nebudou mít support, pomyslel jsem si v duchu: „Vskutku neobvyklé..“ Nicméně ihned po prvních minutách demonstrace, jak kapela sama nazývá své show, mi bylo jasné, proč.

Abych nepředbíhal, začnu od začátku. Při příchodu do Rock Cafe jsme obdrželi jakýsi kus plastu. Tento kus plastu obsahoval specifické informace a fungoval jako součást příběhu. Nabádal nás totiž ke stažení AR (augmented reality) aplikace. Vy jste pak mohli běhat po sále a hledat příslušné symboly, které dovedly narativní složku koncertu ještě dál! Už toto samo o sobě zasluhuje veliké uznání. Málokterá kapela svou show takto vypiplá. Problém bych viděl maximálně v místě konání koncertu. To bylo totiž z celé tour nejmenší a tak to v narvaném sále nejspíš nevyniklo tak, jak bylo zamýšleno.

Když začali STARSET konečně hrát, ihned mi došlo, jak fajn a osvěžující je mít pouze jednu kapelu. Člověk na nic nečeká a jde se hned na věc! A že supporti musí rozehřát publikum? Blbost! Nevím, jestli bylo publikum rozdováděné už z VIP session, nicméně, tady se začalo pěkně z ostra, hned při prvních tónech songu MANIFEST. Jak jsem již zmínil, kapela si dost zakládá na výpravné složce jak svých alb, tak svých show. Po dobu koncertu nás tak provázela projekce, znázorňující jakési utopické zařízení BMI (Brain Machine Interface), které pomocí alterace mozkových vln dokáže pozměnit vnímáni reality. Vaše oko vidí zelený strom? Není problém, aby ten strom byl třeba modrý, budete-li chtít! Nebo jestli chcete, může být les tam, kde vůbec není! You got the point. Avšak, nebyl by to správný sci-fi příběh, kdyby se takováto umělá inteligence nedala nějak zmanipulovat. Samozřejmě nějakou třetí stranou. I taková přerušení jsme v rámci koncertu párkrát zřeli. (aneb jak efektně a plynule vytvořit pauzu na převlíkačky)

Show tedy jak čtete, příjemně plynula, neobvykle vtahovala do děje a k hudebnímu projevu frontmana Dustina Batese (a vlastně i celé kapely) není vůbec co vytknout. Mile překvapili jak screamy a breakdowny, tak čistý zpěv. Vyzdvihnout by chtěly také kytary, které příjemně pleskali na holou snad každému v sále! Místy toho pleskání bylo tak moc, až určité pasáže zpěvu jaksi zmizely někam do pozadí. Nazvučit tak sofistikovanou kapelu však musel být pořádný oříšek a tak si shoutout zaslouží i velepáni od zvuku.

A už jsem zmiňoval dvě paní, hrající na housle a cello? No tak ty tam byly taky! A dokonce si střihly i cover na AC/DC. Víc takovýchto kapel a příště, prosím, do většího sálu!

Text a foto: Mejra Drkal

Pořádali: Rock For People a Live Nation CZ

Články autora COREMUSIC

Secrets of Separation chystají online koncert

Stýská se vám po koncertech a chtěli byste si to alespoň trochu vynahradit? Máme pro vás řešení! Secrets of Separation chystají na ponděli…

Nová Chmelnice se po zásahu After the Burial otřásla v základech! Předskakovali jim Polar, Make Them Suffer a Spiritbox.

Večer otevřela poměrně nově zformovaná prog kapela Spiritbox (ex-Iwrestledabearonce). Kapela se zpěvačkou v čele má na svém kontě zatím jednu…