Reportáže
Straight Edge večer s One Step Closer, Magnitude a Lifelike v Rock Café.
Přejít na obsah

Straight Edge večer s One Step Closer, Magnitude a Lifelike v Rock Café.

Konečně i k nám do klubů začíná čím dál častěji jezdit zaoceánská hudební scéna, kterou známe spíše jen z YouTube channelu hate5six, případně ze záznamů festivalů jako je LDB Fest nebo Outbreak.

Akce se konala v klubu Rock Café, což je poměrně fajn prostor i pro menší počet účastníků. Pražská kapela Lifelike zahrála jako první a stala se tak pro nás, co jsme ji slyšeli poprvé, milým překvapením. Zpěvák se doslova válel po stagi a předával velmi emotivní „přednes“. Umocnil tak ponurou atmosféru svých písní. Celkově kluci dokázali, že poctivej hardcore opravdu umí.

Jen nás mrzí, že si tuhle tuzemskou kapelu nemůžeme pustit na našich hudebních přehrávačích. Prozatím jsou jejich songy k poslechu alespoň na Bandcampu: https://lifelikexxx.bandcamp.com/releases

Jako další v pořadí zahráli Magnitude. Všichni byli nedočkaví na rotace z pódia a pořádnou „karolínskou“ divočinu. Rozhodně se musí nechat, že zpěvák dokázal publikum skvěle nahypovat. Naše srdce si rozhodně získal i tím, že maximálně podporoval párty v circle pitu.

Dalo by se říct, že zpěvákova barva hlasu je natolik specifická, až se stala hlavním znakem této kapely. Jejich live show byla opravdu skvělá a není divu, že již měli možnost být součástí akcí spolu s kapelami jako Turnstile, Knocked Loose nebo Madball.

Třešničkou na dortu sobotního večera v Rock Café byli One Step Closer. Po Magnitude sice nepředvedli takovou energii, ale i tak ceníme, že klubová scéna a menší podium jim svědčí o mnoho více než velká stage na festivalu. Jejich songy jsou opravdu návykové, a tak když začnou svou show flákem „Lead To Grey“, jen stěží se dá zůstat stát na místě.

Jedinou výtkou u vystoupení One Step Closer by mohl být zvuk, který se zdál až moc přestřelený. Blíže k podiu hudba jen duněla a člověk bez špuntů nejspíš slyšel jen basy.

Celkově ale hodnotíme akci pozitivně a jsme moc rádi, že i kapely ze vzdálenějších zemí jezdí do našich končin, aby nám předvedly svoje lokťárny.
Text: Simča

Články autora COREMUSIC

nothing,nowhere. vyrostl do krásy! Lucerna znovu pocítila dvojitý moshpit.

Konečně jsme se dočkali! nothing,nowhere. a spol. odehráli své show i v Praze. Sál Lucerna Music Baru se zprvu pozvolna plnil opravdu krásně rozmanito

Letos se již podruhé dočkáme Silverstein!

Jak slíbili po jejich famózním vystoupení na letošním Rock for People, Silverstein se vrací do Čech, konkrétně v pondělí 5. 12. do pražského…