Reportáže
Vzkříšení HC a punku na Habeši. Knockdown Night vol. 2!
Přejít na obsah

Vzkříšení HC a punku na Habeši. Knockdown Night vol. 2!

V pátek 8.4. jsme se sešli v jihočeských Strakonicích na již druhém ročníku Knockdown Night, hardcore-punkové události pořádané Jiřím Nikodemem, místním hardcorovým nadšencem, který neváhá pro dobrý koncert cestovat i za hranice. Po covidové odmlce se podařilo sestavit pestrý line-up z lokálních i přespolních kapel.

Místní No More Hiroshima odpálili večer svým nezaměnitelným chaos-punkem, dojem kazil snad jen špatný zvuk, který se večerem táhl jako stín, napříč kapelami. Možná k tomu přispěl i výběr prostoru, kterým byla již tradičně Hospoda Habeš na samém konci města.
Dlouho jsme neslyšeli ani o sušických Violence by Nature, kteří se ukázali hned jako druzí. Agresivní violence-metal, jak svoji tvorbu nazývají sami členové dostal na parket trochu více, zpočátku zdrženlivých posluchačů. Komu se to ale podařilo na jedničku byli progresivní a hojně koncertující Dead Stone, kteří poodhalili novinkové songy z připravovaného alba, ale i notoricky známé songy z EP Broken Backbone, kterým započali svoje působení v průběhu minulého roku.

Táborští Meresiew převzali otěže hned poté, doslova skoro rozbořili celý sál, když se do moshe vrhnul každý, kdo byl fanouškem poctivého hardcore-metalu a představili songy z budoucího EP Urban Hero, které vyjde letos v létě. O novinkách vás budeme štědře informovat, co se týče tuzemských kapel, je rozhodně na co se těšit!
O emocionální drain se postaralo jedna z nejvýraznějších metalcorových uskupení, pacovští Depression Island se svým pořádně temným hudebním projevem, který prostě milujeme.
Tahle akce byla potvrzením, že i malé klubovky mají smysl a přátelská, až rodinná atmosféra byla znát mezi všemi zúčastněnými.

Napsala: Deen
Fotila: Kristýna Kučerová

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…