Reportáže
Vzkříšení HC a punku na Habeši. Knockdown Night vol. 2!
Přejít na obsah

Vzkříšení HC a punku na Habeši. Knockdown Night vol. 2!

V pátek 8.4. jsme se sešli v jihočeských Strakonicích na již druhém ročníku Knockdown Night, hardcore-punkové události pořádané Jiřím Nikodemem, místním hardcorovým nadšencem, který neváhá pro dobrý koncert cestovat i za hranice. Po covidové odmlce se podařilo sestavit pestrý line-up z lokálních i přespolních kapel.

Místní No More Hiroshima odpálili večer svým nezaměnitelným chaos-punkem, dojem kazil snad jen špatný zvuk, který se večerem táhl jako stín, napříč kapelami. Možná k tomu přispěl i výběr prostoru, kterým byla již tradičně Hospoda Habeš na samém konci města.
Dlouho jsme neslyšeli ani o sušických Violence by Nature, kteří se ukázali hned jako druzí. Agresivní violence-metal, jak svoji tvorbu nazývají sami členové dostal na parket trochu více, zpočátku zdrženlivých posluchačů. Komu se to ale podařilo na jedničku byli progresivní a hojně koncertující Dead Stone, kteří poodhalili novinkové songy z připravovaného alba, ale i notoricky známé songy z EP Broken Backbone, kterým započali svoje působení v průběhu minulého roku.

Táborští Meresiew převzali otěže hned poté, doslova skoro rozbořili celý sál, když se do moshe vrhnul každý, kdo byl fanouškem poctivého hardcore-metalu a představili songy z budoucího EP Urban Hero, které vyjde letos v létě. O novinkách vás budeme štědře informovat, co se týče tuzemských kapel, je rozhodně na co se těšit!
O emocionální drain se postaralo jedna z nejvýraznějších metalcorových uskupení, pacovští Depression Island se svým pořádně temným hudebním projevem, který prostě milujeme.
Tahle akce byla potvrzením, že i malé klubovky mají smysl a přátelská, až rodinná atmosféra byla znát mezi všemi zúčastněnými.

Napsala: Deen
Fotila: Kristýna Kučerová

Články autora Honza Trávníček

REPORTÁŽ: Na Fajtfest Help Ukraine se pomáhalo pořádným moshpitem!

Make Love not War! Znělo festivalovým stanem na Fajtově kopci.Účast přímo požehnaná, výběr kapel neskutečný a pocit z pomoci ,nejen sbírkou,…

Normandie: Je opravdu bláznivé, že jsme byli na vrcholu hitparády Music Chart Evropy 2!

Kapela NORMANDIE vystoupila v Rock Café spolu s Our Hollow, Our Home a Led By Lanterns v rámci svého vysněného headline tour po Evropě k albu…