Reportáže
Střípky ze Žižkovské noci 2017
Přejít na obsah

Střípky ze Žižkovské noci 2017

Další Žižkovská Noc je za námi! Pozornost našich redaktorů se letos upínala hlavně ke klubu na Chmelnici, kde se to hemžilo death metalem, deathcorem a metalcorem. Co krátké ohlédnutí?

Páteční program úspěšně otevírala stálice české black deathové scény Secret Of Darkness. Překvapením v dobrém slova smyslu pro nás byla kapela Soul Decoder. Předvedli skvělé, nadupané vystoupení plné rychlých melodických blastů. Sál se během setu začal naplňovat a publikum na konci koncertu hlasitě aplaudovalo. Kluci od minulého roku přešli na sedmistrunky, což jim dle našeho názoru dost prospělo. Zvuk byl hutný, přesto čistý. Ze starých skladeb zazněla pouze Rotten Roses, takže zbytek setu tvořily skladby z připravovaného EP, kterého se dočkáme na přelomu roku. Později jsme se přesunuli do klubu Storm, který byl naplněný k prasknutí na kapelu Imodium. Pánové klasicky vyšvihli koncert plný energie.

V sobotu se na Chmelnici přesedlalo na core. Stage otevřeli v pět hodin Blue Venice z Prahy. Syrový hlas Filipa Švambery dodává kapele správný říz, slyšet jsme ho mohli například v kapele Bravo November. Vzhledem k tomu, že bylo poměrně málo hodin, publikum teprve průběžně přicházelo. Nakonec si ale kluci odnesli silný potlesk. Následující Liquid Space 9 a jejich technicky našlapaný set uchvátil snad každého, kdo přišel. Kytarista Jakub Hubička okouzlil svými precizními sweepy. Jak už bývá zvykem, shluklo se pod ním několik diváků muzikantů, kteří si jeho výkon natáčeli. Rozhodně doporučujeme všem, aby zabrouzdili na jejich songy a videa.

Vystoupení Abyss, Watching Me trochu utrpělo proklamovanou hlasovou indispozicí zpěváka Egora a vůbec sníženou kondicí kapely, která tímto gigem zakončovala svoji tour. Škoda! Dáme si je proto znovu na Raindeer festivalu v sobotu 1. dubna. Naopak nástup Silent Generation a jejich ničivého deathcoru probudil i mrtvé chmelaře a před pódiem se rozjely smrtící moshe. SG svým strhujícím výkonem nastavili vražedné tempo, které udrželi i From Void To Abyss. Ti si na večer přichystali třešničku v podobě křtu debutového alba Even The Good Are Damned. Prorok zla, zpěvák Pain si obmotal publikum kolem prstu. Početný hlouček pařících ho poslouchal na slovo a běhal dokola jak stádo splašených koz. Zábavná show! S FVTA jsme pak udělali také krátký rozhovor, tak buďte ve střehu!

Modern Day Babylon, to je úspěšně expandující český djent. K jejich zvukově i hráčsky excelentnímu setu není třeba nic dodávat, MDB předvedli profesionální progressive metalový koncert. Pak se slova chopili headlineři Annisokay z Německa. Ti zaplněnému klubu naservírovali porci nadprůměrného moderního metalcoru, který nepostrádal zásadní přísady: řízné unclean vokály, perfektní čisté zpěvy a hlavně chytlavě vystavené písně, které fungovaly stejně dobře, jak na nahrávkách. Pokud neznáte, napravte to! Stage nakonec řádně dobořili Diligence s podmanivě pekelnou frontmankou Dahlien.

Letošní Žižkovská noc byla na náš žánr o něco chudší, než jsme zvyklí z předchozích let. Přesto jsme si to opět užili a těšíme se na příští rok! Díky!

Text: Jiří Popelka, Monika Lobodášová, Linda Růžičková

Články autora Jiří Popelka

HEAVEN SHALL BURN s hvězdným supportem WHITECHAPEL, AUGUST BURNS RED a IN HEARTS WAKE

Čtyři kapely, čtyři corové školy, čtvero různých příznivců, ale jedna společná vášeň: metal! Pěkně tvrdě a nahlas. Roxy ve středu…

IN HEARTS WAKE: „Země je naší Archou, nenecháme jí napospas!“

Po rozhovoru s Marcusem Bridgem z Northlane tu máme další australský příspěvek do této rubriky. Závěrem minulého roku (na koncertě na Nové…