Reportáže
Výbušný hardcorový kombo! Stick To Your Guns, Nasty a Get The Shot zbortili LMB!
Přejít na obsah

Výbušný hardcorový kombo! Stick To Your Guns, Nasty a Get The Shot zbortili LMB!

Je za námi další pondělní koncert, tentokrát v Lucerna Music Baru v režii pořádných hardcorů, které dovezli Conspiracy Concerts.

Na stage první nastupuje kanadská mašina Get the Shot. Tyhle borce jsem viděl loni na FajtFestu, ale pamatuju si jen to, že mě to bavilo! GTS si neberou žádný servítky a bez ostychu ničí Lucernu, která v tu chvíli zatím není toliko naplněná. Byla to super show plná energie! Není potřeba dodávat nic dalšího.

Na řadu přichází Belgičané z kapely Nasty. Přiznám se, že od nich znám jen pár songů, byl jsem hodně zvědav, co předvedou. No a je to asi ještě lepší, než jsem čekal. Nasty tasí neskutečný breakdowny plný agrese a nasranosti. V pitu se skoro zabijí, no, je to prostě sranda. Při proslovu zpěváka o tough guys s tough nápisy na mikinách, který postávaj vzadu a nehejbou se vlítl na stage úplně nahej chlap. Nevím jestli to obecenstvo spíš pobavilo nebo pohoršilo, každopádně to bylo zajímavý zpestření. Zabijačka!

Nastupují hlavní hvězdy večera STICK TO YOUR GUNS. Tyhle borce dnes vidím po čtvrtý nebo po pátý (hard to keep track) a těším se jak malej, přece jenom je to jedna z mých nejoblíbenějších live kapel. Lucerna se za tu dobu už zaplnila, takže můžem čekat velkou party. A ta taky přichází. STYG předvádí už klasicky skvělej výkon. Z pódia skáče jeden člověk za druhým, moshpit je u vytržení a zpívá celá Lucerna. Miluju, kolik emocí frontman Jesse produkuje a miluju jeho projev. STYG potvrzují, že jsou špička hardcoru a já se nemůžu dočkat dalšího koncertu. Možná jen škoda, že nezazněl žádnej přídavek. V každým případě, já si domů kromě merche odnáším spokojenej pocit z dalšího skvělého gigu.

Text: Zbyněk Strnad, Foto: Eliška Sedláčková

Články autora COREMUSIC

Nový singl Break Me Down od John Wolfhooker? Naskočí ti husina až na zadku!

John Wolfhooker vydali pěkně rozpečenou novinku. Nebudu chodit kolem horký kaše, tohle je jednoznačně moje nejoblíbenější písnička z jejich…

Adept na koncert roku? Rozhodně! SUM 41 jsou v nejlepší formě!

Bývalý areál Branických ledáren hostil hvězdnou kapelu, na které vyrůstal nejeden příznivce pop punku apod. žánrů. A musím říct, dámy…