Reportáže
Švédští rouhači GHOST dovezli do Prahy ultimátní show
Přejít na obsah

Švédští rouhači GHOST dovezli do Prahy ultimátní show

Vnitřní lechtání

Že nevíte, jak vypadá mše na první adventní neděli? Rád osvětlím! Obléknete se slušně, čím černější ohoz, tím lépe. K tomu přidáte pár křížů (na to, zda-li se v průběhu mše omylem otočí vzhůru nohama, nekoukáme). Následně okořeníme špetkou zlatavého moku, pořádně hlasitou a energickou muzikou a za doprovodu Kardinála Copii se necháme vnitřně lechtat, až do úplného vyvrcholení! Pokud vám tyto řádky dávají smysl, gratuluji! Zažili jste koncert Ghost. Všichni ostatní, čtěte dále.

Račte prosím

Nad mrazivou Prahou se stahovala mračna....ehm, dělám si srandu. Zde opravdu není moc co rozvádět. Po bezchybném a svižném odbavení byly ovečky vpuštěny na pastvinu jménem O2 Universum. Pozvolně přibývání lidí mělo za následek téměř plnou halu! Ta, velice nablýskaná, působila místy až sterilně. Co mě ale osobně zaujalo a propálím to hned ze začátku, byl zvuk. Nic neřvalo, nepřehlušovalo se - dobrá práce!
První kapela, černometalníci ze Švédska - Tribulation, jela na opravdu solidní vlně. Publikum bylo maličko na vážkách, nicméně já osobně jsem byl vcelku překvapen a tudíž i potěšen. Hudebně vše sedělo, přinejmenším zajímaví kytaristé (na rozdíl od zpěváka), poletovali po place jak dvojice čarodějnic (jeden tak i vypadal) a do lineupu, dle mého, zapadla tahle banda obstojně.

Co ale moc nezapadalo, přišlo hned vzápětí. All Them Witches, hrající něco na pomezí stoner rocku, hard rocku a se špetkou psychadelična, působili na stagi najednou jako tři sochy. Úderné a syrové riffy pár hlav samozřejmě rozhoupaly, na mě to však celé působilo neuchopitelně, fajnšmekersky a utahaně. My chceme energii a párty jako v pátek! Nebo ne?

Sex, rouhačství, ironie a ...sax?

No rozhodně to tak chtěli Ghost! A dle řevu, co zněl univerzem, to tak bylo i u nás! Téměř instantně po shození opony, kdy do nás nasypali song Rats, energie rázem stoupla na maximum. Frontman Tobias Forge aka Cardinal Copia je opravdový profík a vlastně i herec. To by se však dalo říct i o zbytku kapely, Bezejmenných Ghoulech. Celé to totiž byla především jedna velká show, která byla opravdu zvládnutá na jedničku. Nezaregistroval jsem jediný moment, kde bych si vyloženě řekl „Tak hraj už!“. Vtipné průpovídky Kardinála i battle kytarových mágů prostě bavily. Navíc celá kapela (tedy krom členů/členkyň za bubny či klávesami) rozhodně nehloubila důlek na jednom místě. Co se hudby týče, je nejspíš všem jasné, že zazněl průřez skoro celou dosavadní diskografií Ghost. Od cca 9 let starého songu Ritual až po rozporuplně přijímané novinky (za mě ale výborné) Marry On A Cross či Kiss the Go-Goat. Při tom všem se měnily obleky jak na běžícím páse a došlo i na epické sólíčko Otce Nihila, který to chudák málem celé neustál a šlehlo to s ním! :)

A co že bych vlastně vytknul? Nejspíš zvukové/světelné "výbuchy". Možná jsem posera, ale kolikrát mě surově vytrhly z rozjímání nad koncertem. Ještě štěstí, že nebyly tak četné. Zaplakal jsem také nad absencí některých mých oblíbených písní (Pro Memoria bych pochopil ale Witch Image? :( ). To bych ale možná už chtěl příliš.

Tak zas někdy

Ghost můžete buď nesnášet nebo milovat. Pro někoho fraška, pro druhé geniální parta, co si dělá srandu sama ze sebe a svého stylu. A to je nejvíc poznat právě na jejich živém vystoupení, které rozhodně nelze brát 100% vážně. O to více se však člověk baví a pražská zastávka nebyla výjimkou.


Text: Mejra Drkal

P.S.: Foceno mobilem, sorry.

Články autora COREMUSIC

John Wolfhooker - 313

Není to moc dlouho, co jsme si naposledy libovali nad novinkou z holubí dílny. Řeč je samozřejmě o jejich nejtvrdším počinu, písni, která…

V Akropoli bojovali Northlane s Polaris o místo headlinera

Máme tu jeden z posledních reportů tohoto roku. Australský duel mezi Polaris // Northlane a druhý výstup Void Of Vision. Jaká byla atmosféra v…