Reportáže
The Amity Affliction, The Plot In You i Dream State bavili! Endless Heights nezapadli.
Přejít na obsah

The Amity Affliction, The Plot In You i Dream State bavili! Endless Heights nezapadli.

Koncert bez deprese plný překvapení, překonaná únava i nečekaní předskokani, to vše jsme zažili! MeetFactory bylo včera na koncertě The Amity Affliction zaplněno a atmosféra na nás jiskřila jako vánoční prskavka!

V již skoro plném prostoru začala program mladičká kapela Dream State s velmi charismatickou zpěvačkou, která dokázala nahypovat diváky, jako by to uměla už od mala. Přes technické problémy s mikrofonem u první písně se dá říct, že šlo o skvělou show, kterou bych v Česku alespoň ještě jednou rád uvítal.

U Endless Heights bych se chtěl trošku pozastavit. Již od začátku jejich setu bylo jasně znát, že kapela do programu příliš nezapadá, jelikož šlo o naprosto jinou atmosféru než u ostatních kapel v line-upu. Nikdo nečekal, že najednou přijde něco na způsob "dreamcoru"! Frontman kapely se ptal, kdo slyší kapelu poprvé, a přihlásilo se asi 80% lidí. Svižnost se rázem vytratila, a tak dost lidí odešlo na drink nebo na cígo. Kdo ovšem zůstal a nevadil mu jemný hlásek, byl svědkem zvláštní situace, kdy velmi akční zpěvák i ostatní členové lítali po pódiu, ale za doprovodu svojí vcelku vyklidněné hudby. Zkrátka, když Endless Heights, tak prosím s jiným line-upem kapel!

A pozor, The Plot In You! Už nastupuje Landon Tewers, a to mluví za vše. Už jen jeho příchod posunul večer na jinou úroveň. S úvodním songem Rigged nám Landon prokázal, že patří mezi nejlepší živé zpěváky současnosti. Dočkali jsme se svižného setu s novými písničkami z posledního alba Disposed či předešlého alba Happiness in Self Destruction. Čekali jsme taky Trolla, ale jelikož byla na Landonovi znát únava, s pochopením jsme akvitovali, že nezazní. 5 let jsme čekali na TPIN a včera jsme nakonec odcházeli uspokojení. Set ale přeci jen mohl být delší.

U Australanů The Amity Affliction bylo očekáváni pochopitelně největší! S příchodem kapely a úvodním songem "Drag The Lake" jsme byli přesvědčeni, že tu v příštích minutách bude sakra horko! Dostavilo se rovněž překvapení. Zlepšení vokálů? Přesně tak to bylo! Ztrojené zpěvy songům dodali pořádnou šťávu, Joel vypadal jako papež, když se na nás díval a Ahren si to neuvěřitelně užíval! Plné MeetFactory jásalo a zpívalo texty, že to sem tam probudilo z deprese i samotného Joela. Ahren sice sem tam bojoval s dunivým mikrofonem, ale když to rozeřval, opět nám to způsobovalo husinu. Pittsburg jako přídavek a poslední písnička - co dodat! Dlouho jsme neslyšeli takový progress od Amity. Nové písně fungovaly na živo jako perfektně naučená básnička a my nakonec neměli co koncertu vytknout.

Články autora Matty Vaněk

OBEY THE BRAVE: Vystrkují růžky a nastavují Balanc s očekávaným albem na léto!

Kanaďané Obey The Brave se vrací na nové vlně na albu Balance!Jsou to již 2 roky od alba "Mad Season" a hoši nás nenechají čekat dlouho na nové…

Knocked Loose ti nakopou prdel novým albem A Different Shade of Blue pokud na to Skillet v srpnu nestačí!

Srpen bude skvěle nabouchaný! Nový "Northlane, Slipknot, Volbeat, Coldrain, Skillet" a následně Knocked Loose!Je to chvíle od vydaného EP "Mistakes…