Reportáže
The Black Queen včera zelektrizovali Prahu
Přejít na obsah

The Black Queen včera zelektrizovali Prahu

Včerejší Chapeau zahalila do svého temného hávu Černá královna. Naše coreGirl Monča byla u toho, čti její dojmy.

Večer otevírá Kanga - producentka, textařka a zpěvačka z Los Angeles. Malá žena s velkou energií, která se svíjí a kroutí do rytmů temnejch melodií. Opakovaně skáče z pódia a předvádí docela dost zajímavý taneční kreace doplněný o krásně zastřenej hlas.
Určitě si pusťte nějaký její live vystoupení. Někdy v půlce koncertu nám oznámí, že je z 25% Češka a že dneska je tu úplně poprvé. No, tak dík za info.

Druhá kapela, to je panečku změna. Famózní emíčko z opět Los Angeles. Krásný melodie skoro jako vystřižený z romantickýho filmu, na který přivíráte oči a na tváři se vám začíná dělat trošku přiblblej úsměv, střídá neskutečně dobrej bordel, na kterém si pomalu ale jistě tvoříte závislost. Emoce z vás vymačkaj do poslední kapky a potom vám je obratem vrací, až vám to vyráží dech. Tak to jsou Tennis System, dámy a pánové.

Na pódium konečně přichází Greg Puciato, bývalý člen The Dillinger Escape Plan spolu s Joshuou Eustisem, ex členem Nine Inch Nails a Stevenem Alexanderem, taktéž bývalým členem NIN a The Dillinger Escape Plan. Tleskám jak divá a nemůžu se dočkat, ale na to, co přijde, jsem asi nebyla dostatečně připravená. Hned od nástupu prvních melodií víte, že jste členové posádky, která míří zpátky v čase do osmdesátek a devadesátek. Jo a dobře se připoutejte. Po několika vteřinách vám jsou totiž nasazeny speciální brýle, kterýma vidíte, jak z pódia začíná kapat černota a pomalu se přibližuje až k vaším nohám. V ten moment se vám za přivřenejma víčkama přehrávají hodně zvrácený představy a vy se začínáte čím dál víc nekontrolovatelně kroutit do těch impozantním rytmů. Jo, přesně tohle má ta hudba vzbuzovat, je pro to stvořená a vy to poselství přijímáte s otevřenou náručí. Jak sám Greg řekl, nejdřív měli v plánu udělat pořádně špinavej, kytarama nabitej projekt, ale trošku jim to ujelo no. A místo toho tu máme elektronický, sebevědomím nabitý temný monstrum. A já děkuju!

Články autora COREMUSIC

Šílenci z Everestu bořili v Café v lese hranice!

Sobota 15.6. se pyšní pražskou zastávkou tour landless a Severals, která se pojí s koncertem Fall From Everest. Venku párno, já jsem celej v černym.…

Godsmack nasekali Pražským fanouškům pořádně na holou!

Nedá se říct, že by Americká partička Godsmack z Massachusetts jakkoliv formovala můj hudební vývoj tak, jako její doboví vrstevníci. Ty nejznámější…