Reportáže
THE GHOST INSIDE (USA), BLACK BAY (CZ) – Lucerna Music Bar, 10. 6. 2015
Přejít na obsah

THE GHOST INSIDE (USA), BLACK BAY (CZ) – Lucerna Music Bar, 10. 6. 2015

To, co se odehrálo ve středu v Lucerna Music Baru, na to bude asi každý návštěvník této akce vzpomínat ještě hodně dlouho. Myslím, že nejeden z nás už šel na koncert s vysokým očekáváním, nicméně to co předvedli The Ghost Inside, to všechna očekávání zcela jistě předčilo. Neskutečná smršť hitovek, které ne příliš početný dav návštěvníků naprosto bez problémů odzpíval za frontmana, jemuž tak byla značně ušetřena práce. Nestává se mi zas tak často, že bych na koncertě při náhodném a velmi častém nabízení mikrofonu směrem k publiku vždy zaslechl do slova a do písmene správné a dokonce i poměrně kvalitně zazpívané lyrics. Přesně tak tomu bylo včera. Mikrofon putoval klubem od úst k ústům, kdokoli věděl, měl možnost zařvat si i na podiu. To ten večer nepatřilo jen skvělé show TGI, ale taky dle jejich slov hlavně fanouškům. Bylo to znát, lidi lítaly sálem o sto šest, stagedivů bych se nedopočítal.

Večer odstartovali mladíci Black Bay a svým melodickým hardcorem příjemně rozehřáli publikum, od kterého se jim dostalo uznání a potlesku, o nějakém mosh pitu se ale mluvit nedalo, návštěvníci akce se zatím spíše rozkoukávali a připravovali na nářez, kvůli kterému ve valné většině asi přišli. Co je škoda a je nutno v případě Black Bay zmínit je to, že se jednalo o úplně poslední koncert se zpěvákem Raddym, který se už před nějakou dobou rozhodl z osobních důvodů kapelu opustit. Přejme tedy zbytku kapely, ať se jim podaří najít adekvátní náhradu a pokračují v práci, pokud nepoleví, můžou určitě očekávat slibnou budoucnost.

Set TGI začal, stejně jako je tomu u posledního albaDear Youth, ze kterého zazněly ty nejsilnější skladby, písní Avalanche a pokračoval pak v o nic pomalejším tempu skladbami Out Of Control a Move Me. Při první zmiňované se v tento večer poprvé „brány“ pódia otevřeli i pro posluchače a téměř hned po první výzvě k chopení se mikrofonu se pódium zaplnilo pár desítkami lidí, kteří se jali odstartovat šílenství. Na pódiu pak byla kapela téměř až do konce koncertu obklopena fanoušky, kteří ji mnohdy početně převyšovali, ale pánové se takto cítili být „mezi svými“ a vůbec jí to nevadilo. Skvělý přístup. O to víc pak musím „pochválit“ práci security a bedňáků kapely, kteří dali nám, fanouškům, prostor být na pódiu a nesnažili se mermomocí vyprázdnit stage a ponechat ji tak jen kapele. To se bohužel na moc koncertech v této době už nevidí, o to lépe to na mě tedy působilo (nutno podotknout, že během setu Black Bay se jeden fanoušek o stagedive pokusil a byl během pár sekund security názorně požádán, ať pódium opustí – proto jsem tak rád za to, že na hlavní kapelu to bylo přesně naopak).

Během setuzazněly i písně z předchozího alba Give What You Get, Dark Horse a The Great Unknown. Set pak kapela končila titulní písní nového alba Dear Youth (Day 52), při které se strhlo šílenství snad největší, circle pit se roztáhl a jeho účastníci kroužili od stage až k barovým pultům a u mikrofonu se na podiu vystřídalo hned několik nadšenců. Po doznění posledních tónů se kapela odebrala do backstage, aby se o pár minut později nechala nadšeným davem přivolat zpátky a jako přídavek zahrát svůj asi největší hit Engine 45, který celovečerní šílenství zakončil.

Sečteno podtrženo, jednalo se o neskutečnou párty, která alespoň na jeden večer zbořila veškeré pomyslné hranice mezi kapelou a jejími fanoušky, na kterou určitě každý, kdo se koncertu zúčastnil, bude ještě dlouho vzpomínat. Jak sám frontman kapely Jonathan Vigil během jejich setu poznamenal, i přes to, že se kapela těší přízni i u pořadatelů velkých světových festivalů, na kterých má možnost vystupovat, jsou to právě klubové koncerty i pro menší počet lidí, kvůli čemu sami The Ghost Inside začli hrát a co je naplňuje obrovskou energií.

Články autora Matěj Chalupa

TŸSHE: Snažíme se co nejautentičtěji přiblížit život, který žijeme.

TŸSHE. Emocemi – víc než čímkoli jiným – nabitý post-hardcore ze slovenského Martina. Čtveřice ostřílených muzikantů Adam, Michal, Matej…

Seznamte se s novým cover projektem ex-kytaristy pražských Break the Rules a Hill Up And Down!

D Covers je nový projekt Daniela Votruby, ex-kytaristy pražských Break the Rules a Hill Up And Down. Celý koncept je jednoduchý. Na každý jednotlivý…