Reportáže
The Pretty Reckless byli pastvou pro oči i uši. Táhlý set The HU spíš nudil.
Přejít na obsah

The Pretty Reckless byli pastvou pro oči i uši. Táhlý set The HU spíš nudil.

Do začátku bych rád ujasnil jednu věc. To, že Malá Sportovní Hala oplývá zvukem hodným nějakého kulturáku v Horní Dolní, už se mi nějak zarývá do mysli a přestávám to řešit. Pokud si ve své hlavě vytvoříme jakýsi „noise cancelling", je zážitek z koncertů o třídu lepší! Nic jiného nám ostatně nezbývá.

Britští The Cruel Knifes otevírali večer svým nefalšovaným rock 'n' rollem, který se místy opíral i o melodic-metalové kytarová pasáže. Škoda jen, že se jich v jejich tvorbě či show neobjevuje více. Kolem a kolem, frontman Tom Harris a zbytek kapely zahráli na jedničku. Nepolíbeného diváka nejspíš zaujali, přinejmenším bavili.

Co se týče The HU, budu trochu kritický. Na place bylo vidět, že spousta lidí přišla hlavně kvůli nim. V porovnání s The Pretty Reckless působil sál o něco víc zaplněně. K jejich vystoupení takto – kořeny v tradicích jsou super, jejich nástroje i tvorba velice zajímavá. Člověk si to rád na půl hodinky poslechne, užije a pak... už to začne být nesnesitelná nuda. Kapele nepomáhal ani fakt, že všechny písně začínají znít téměř totožně a divák, kterému nestačí jen hodinu a půl dlouhé „dum dum“ nebo statičtí muzikanti, měl co dělat, aby udržel krok s tím, co se vlastně na pódiu děje. Z mého pohledu tedy musím konstatovat, že The HU místy zněli jako mongolští Kabáti (pardon). Tak, už jsem asi naštval dost lidí a jdeme dále!

The Pretty Reckless mě osobně překvapili. Z kapely čišela energie, konečně se na pódiu někdo hýbal, komunikoval s publikem a jak muži, tak ženy nemohli odtrhnout oči od frontwoman Taylor Momsen. Ta i s kapelou přišla o pár minutek pozdě (asi rovnou z tour busu) v pyžámku a začala do nás sypat svůj naprosto dokonalý hlas, který zářil nejen ve výškách, ale i v hloubkách. Jasně, show to nebyla taková jako například od Palaye Royale nebo Enter Shikari (totálně random porovnání), ale i přesto ta energie rozhýbala nejednoho člověka v publiku. A pamatujete, co jsem psal na začátku? S tímto mindsetem nejsem ani naštvaný, že její hlas místy zanikal a pisklavé kytary drtily ušní bubínky.

Krátké shrnutí na závěr – kombinace The HU a The Pretty Reckless dle mého moc nesedí, zvuk haly nesedí jakbysmet, ale i tak jsme dostali super koncert, který si své fanoušky dozajista našel.

Za nic z uvedených negativních věcí však nemůžou kluci a holky s Rock For People Concerts, kterým tímto děkujeme za další fajn zážitek!


Text i foto: Mejra

Články autora COREMUSIC

nothing,nowhere. vyrostl do krásy! Lucerna znovu pocítila dvojitý moshpit.

Konečně jsme se dočkali! nothing,nowhere. a spol. odehráli své show i v Praze. Sál Lucerna Music Baru se zprvu pozvolna plnil opravdu krásně rozmanito

Letos se již podruhé dočkáme Silverstein!

Jak slíbili po jejich famózním vystoupení na letošním Rock for People, Silverstein se vrací do Čech, konkrétně v pondělí 5. 12. do pražského…