Reportáže
Thy Art Is Murder ovládli Smíchov! MeetFactory se otřásalo v základech!
Přejít na obsah

Thy Art Is Murder ovládli Smíchov! MeetFactory se otřásalo v základech!

Dnes je čtvrtek a já vyrážím na svůj teprve čtvrtej letošní koncert. Ještě že mám v pátek volno, protože to v MeetFactory nemůže dopadnout jinak než pořádnym deathcorovym masakrem! Kombo, který se představí pražskýmu publiku, patří mezi špičku žánru.

První nastupují texaští I AM, kteří předloni vydali skvělou desku Hard 2 Kill. Směs hardcoru a oldschoolovejch thrash/deathovejch riffů funguje parádně a už teď solidně zaplněný MeetFactory to očividně baví stejně jako mě. Super začátek.

Druhou kapelou večera jsou RIVERS OF NIHIL. Jejich muzika na mě chtě nechtě působí moc prog/death (neukřižuj mě za to) a oproti I AM je to docela nuda, zvuk je celkem špatnej, ale zahraný je to dobře. Osobně by mi určitě nevadilo prohození prvních dvou kapel. Výmluvný je, že když po RON zvukaři do repráků pouštěj Stray From The Path, má to třeba 100x větší energii, just sayin’.

Za to FIT FOR AN AUTOPSY hned ze začátku strhávají drtící lavinu brutalního deathcoru, kterej přivádí MeetFactory znovu do pohybu. Nemám co vytknout, kapela šlape jak má, frontmanovy screamy znějí nadlidsky. Nevím, jestli to jsem jen já, ale ty skoro čistý zpěvy, nebo nevim jak bych to popsal, nezní úplně přesvědčivě. Přijde mi, že zpěvák se necítí na to, aby je dal naplno. I přes ten malinkej nedostatek FFAA vládnou pódiu a já to žeru.

Dál přichází další ostřílení veteráni CARNIFEX. Obrácený kříže, facepaint a všechny tyhle srandy do jejich blackem prosmrádlýho deathcoru patří. Ze začátku trochu nezřetelnej zvuk je po chvíli vyřešen a CARNIFEX sypou jednu šlehu za druhou. Bass drops ničí celej klub (barmani se projednou zase obávaj o výdrž okenních tabulek) a pit jede na plný obrátky. Zazní i teď už legendární Lie to My Face a já jsem spoko.

THY ART IS MURDER vidím sice už po čtvrtý, ale terve nyní konečně jakožto headlinera svý klubový show. Ještě než začínají, hrají z repráků (mimo jiné) 80's hity a už na ně se tu rozjíždí mini moshpity. Tuhle atmosféru miluju! Samotní TAIM pak předvádí zatím nejlepší show, co jsem od nich viděl. Původně jsem si říkal, že z tohohle line-upu by vlastně mohla být headlinerem kterákoli z posledních tří kapel. Ale TAIM mě nyní jednoznačně přesvědčili o tom, že pozici hlavní kapely si právoplatně zaslouží právě a jen oni!

Abych to shrnul - tenhle čtvrteční deathcorovej zážitek byl kromě drobnejch zvukovejch potíží a RIVERS OF NIHIL (který mi do toho line-upu prostě neseděli) přesně to, pro co jsem si do MeetFactory přišel. Díky Obscure za tak nadupanou sestavu.

Zbyněk Strnad

Články autora COREMUSIC

Secrets of Separation chystají online koncert

Stýská se vám po koncertech a chtěli byste si to alespoň trochu vynahradit? Máme pro vás řešení! Secrets of Separation chystají na ponděli…

Nová Chmelnice se po zásahu After the Burial otřásla v základech! Předskakovali jim Polar, Make Them Suffer a Spiritbox.

Večer otevřela poměrně nově zformovaná prog kapela Spiritbox (ex-Iwrestledabearonce). Kapela se zpěvačkou v čele má na svém kontě zatím jednu…