Reportáže
Trophy Eyes (aus), As It Is (uk), Trash Boat (uk): Praha – Rock Café, 14. 2. 2015
Přejít na obsah

Trophy Eyes (aus), As It Is (uk), Trash Boat (uk): Praha – Rock Café, 14. 2. 2015

Jako první se na stagi ten večer představila britská pop-punková formace Trash Boat. Dozvěděl jsem se, že tahle dost mladá partička jede tour kompletně na své vlastní náklady a berou to spíš jako takovou dovolenou a výlet po Evropě. Bohužel se to projevilo i na jejich výkonu, ono co si budeme povídat, po instrumentální stránce to na jejich nahrávkách i "live" nezní tak špatně, až na to, že připomínají každou druhou kapelu tohoto žánru. Frontman a jeho zpěv, aspoň ten večer teda, byl hlavní kámen úrazu. Nevím, zda mu prostě vystoupení v pražském Rock café nesedlo nebo takhle blbě "zpívá" pořád. Jejich zhruba pětadvacet minut dlouhý set nehnul moc ani s návštěvníky koncertu, no vlastně vůbec. Ale tak dá se chlapcům omluvit, že si kapelu založili ani ne před rokem, takže se mají pořád co učit a zlepšovat se. Hlavně aby je to bavilo, každopádně jestli se chtějí stát známější bandou tak musí na sobě ještě pořádně zamakat, hlavně ty vokály.

Jako druzí na řadu přišli kluci z As It Is, další pop-punková skvadra. Bylo vidět, že tu mají už docela početnou základnu fanoušků, teda spíše v dámském zastoupení, zřejmě kvůli slaďoučkému zpěvákovi s ještě sladším hláskem. As It Is byli při srovnání s kolegy z Trash Boat zkušenější a také poslouchatelnější. Frontman po celou dobu setu vyzýval k circle pitům a nějakému tomu moshi, ale místo toho se dočkal maximálně tak skotačení fanynek před stagí. Můj šálek tahle kapela sice není, ale z hudebního hlediska a předvedeného výkonu jim nemůžu nic vytknout.

Říká se do třetice všeho dobrého. Na podium vlítla australská HC parta Trophy Eyes. To už to v kotli začalo pěkně vřít a konečně došlo na nějaký ten stage dive a mosh. Australská scéna udělala obrovský krok vpřed, co se týče tohoto stylu a tahle banda je toho důkazem. Trophy Eyes předvedli velmi solidní show i výkon a ukázali, proč jsou na téhle tour jako headliner. Po konci koncertu jsem rozhodně nelitoval, že jsem akci navštívil. Nutno podotknout, že mnohem více by všechny kapely vynikly více třeba v takovém klubu 007. 

Články autora Majk

Metalová smršť Trivium již tento pátek v pražském Rock Café

1. 7. 2016 – Trivium (USA), Rock Café, PrahaTuto partičku z amerického Orlanda není třeba českým fanouškům nikterak představovat, kapela zde…

Attila zazářila, Hollywood Undead opět nezklamali!

Předkrm pro sobotní večer v čím dál více oblíbeném prostoru Forum Karlín obstarala Attila – banda, která sama sebe definuje jako party metal.…