Reportáže
Velká corová párty v čele s Parkway Drive měla úspěch!
Přejít na obsah

Velká corová párty v čele s Parkway Drive měla úspěch!

Včera v pražském Fóru Karlín propukla snad největší metalcore párty tohoto roku! Jejími hlavními účastníky byli dobře známí PARKWAY DRIVE, kteří den před koncertem vypustili nové album „Darker Still”, a vzbudili tak bouřlivé reakce. Záda jim zcela sebejistě kryli oblíbení WHILE SHE SLEEPS a divoký deathcore drtící vše živé v podobě LORNA SHORE. Všechno vibrovalo a dunělo, zpocená těla sebou házela do rytmu a vyprodaná hala se tak musela doslova otřást v základech.

Jako první pokřtili pódium američtí LORNA SHORE, jejichž vystoupení očekávalo mnoho příznivců. Jedná se totiž o kapelu, která si poslední dobou vybojovává místečko ve své síni slávy. Skromný a tichý nástup na stage, najednou smazala salva drtivých kytarových riffů, rychlých bicích a zvířecích vokálů. Od té doby nic nezůstalo na místě a nebylo nám ani umožněno skoro žádné vydechnutí, jelikož když se tahle mašinerie rozjede, není cesty zpět. Obdivovala jsem dokonalou vokální techniku Willa Ramose, která mu dovoluje dělat screamy a growly ve všech různých polohách. Také Will sám hýří neskutečnou energií a myslím, že pro mnohé se stává highlightem celé show, kdy se ostatní hráči zdají být poněkud upozaděni. Avšak zvuk, který se linul z jejich nástrojů byl opravdu masivní, a pokud jste sebou neházeli vy sami, stejně se vám chvělo celé tělo. Právě ale zvuk byl velkým mínusem. Kytary byly někdy hůře čitelné a občas vše splývalo do jedné zvukové koule, stále jsem se ale v písničkách orientovala lépe než na vystoupení na BA. Přes tuto mohutnou stěnu zvuku bylo pak těžké slyšet detaily, bohužel občas zanikaly i nasamplované orchestrace, které mám na nahrávkách ráda, ale naživo jsem si jich moc neužila.

Jako další se představili WHILE SHE SLEEPS, které jsem naposledy viděla v roce 2017. Od té doby se toho však hodně změnilo, a tito angláni vyrostli v trochu větší kolos. Proto jsem nestačila čumět, když vtrhli na pódium a rozjeli svou fenomenální show. Bylo to pořádná facka, která mě zpočátku zhypnotizovala, jen jsem udiveně sledovala, co se kolem mě vlastně děje. Jakmile jsem se probrala, celou zběsilou jízdu jsem si začala neskutečně užívat. Kapela měla nadšení na rozdávání na všechny strany a šlapala na plný plyn. U zpěváka Loze bylo na první pohled zjevné, že songy hluboce prožívá, zároveň si užíval fanoušků a po celý koncert s nimi udržoval velmi blízký kontakt. Není se čemu divit, protože tihle kluci mají vybudovanou, opravdu silnou fanouškovskou základnu, což šlo velmi cítit. Koncert byl tak oslavou vzájemné podpory a soudržnosti mezi kapelou a fans. A samozřejmě zazněly ty největší hity jako „Sleeps Society” nebo „Silence Speaks”, a také nejčerstvější singl „Eye to Eye.”

PARKWAY DRIVE jsem měla tu čest vidět již několikrát, vždycky jsem byla štěstím bez sebe a odcházela naprosto spokojená. Tušila jsem však, že tenhle večer bude trochu jiný než ty předchozí. Všechno ovlivnilo i vydání nového alba, které není úplně mým šálkem kávy, a i když mě některé skladby něčím zaujaly, ve skrytu duše jsou doufala, že budou hrát hlavně staré známé písničky, ale je celkem logické, že tomu tak nebylo.
Show odstartovala novým songem „Glitch”, který je pro mě asi nejvíce snesitelný, takže jsem si začala užívat skočného metalcoru. Jak čas plynul, dostávaly se na řadu i skladby z IRE" nebo „Reverence", ale zrovna ty nejméně výrazné, alespoň z mého osobního pohledu. Navíc mi najednou všechny ty ohně a ohňostroje začaly připadat hodně strojené, takže čím více se vzduchem šířil zápach síry, tím více jsem se nudila.
Zlom přišel až ke konci, kdy si Winston svoje bílé oblečení vyměnil za černý outfit, a zaznělo i moje oblíbené „Shadow Boxing”. I když poté přišlo na řadu „Darker Still”, celkem mě nadchlo provedení, kdy byly živým doprovodem tři houslistky a kontrabasistka, rozhodně to bylo vítaným oživením.
A jakmile se úplně na konci rozezněly tóny „Crushed” a „Wild Eyes”, samozřejmě za hlasitého doprovodu fanoušků a žhnoucích ohňů, teprve tehdy pro mě koncert PD skutečné začal. Obecenstvo však vypadalo, že se baví celou dobu. Musím podotknout, že i přesto, že jsem nebyla úplně spokojena, velmi jsem si cenila čistého a snadno čitelného zvuku - v tomto ohledu kapela opravdu nikdy nezklame.Napsala: Vendy Jobová

Foto: Nina Vocelová

Články autora COREMUSIC

Palaye Royale umí být víc než jen teenage guilty pleasure, na Výstavišti byli výborní!

Když Palaye Royale řádí v Praze, nemůžeme u toho chybět. Jejich včerejší koncert v Malé sportovní hale jsme si tedy nenechali ujít. A nebyli…

Heaven Shall Burn s sebou do Fóra Karlín přivezou kvalitní support!

Dobře známí němečtí deathcoristé Heaven Shall Burn se vracejí na pódia. Hned z kraje nového roku vyrážejí na evropské turné a jako support…