Reportáže
Vítej zpátky! Čeští fanoušci společně s Mikem Shinodou zavzpomínali na Chestera!
Přejít na obsah

Vítej zpátky! Čeští fanoušci společně s Mikem Shinodou zavzpomínali na Chestera!

Jednota, pokora, smíření, ale i nostalgie, naděje, nadšení a vzrušení. Nálady, které se včera linuly beznadějně vyprodaným Fórem Karlín. Pražskou halu zaplnily červené flanelové košile a trička Linkin Park! Přijel Mike Shinoda, jedna z tváří této podle mnohých žebříčků největší kapely světa. Přijel, aby představil naživo skladby ze své nedávno vydané sólové desky Post Traumatic. A samozřejmě přijel taky proto, aby vzdal hold svému zesnulému příteli. Kdo jiný by mohl vzpomínat na Chestera Benningtona než jeden z jeho nejbližších, jeho zpívající kolega a podstatná část mozaiky Linkin Park. Nepřehlédnutelný Mike Shinoda se svým rapem a zpěvem nesmrtelně zapsal do paměti celé jedné generace.

Celý večer zcela nenuceně odstartovala Lenny Filipová. Ač sloužil set spíš k poslechu a uvolnění než k tanci, její hlas se poslouchá velmi příjemně. Závěrečnou Hello zná v Čechách snad každý, a tak obecenstvo toto jednoduché anglické slovo zpívalo společně s Lenny. Asi ve čtvrt na deset ale došlo na dlouho očekávaný hlavní bod programu. Mike Shinoda hned ze začátku nastavil náladu celého zbytku večera na sympatickou, pozitivně laděnou notu singlem Welcome z éry Fort Minor. A pokračoval přehlídkou písní z různých období své kariéry napříč projekty. K mému překvapení do setu zakomponoval víc skladeb Linkin Park, než jsem původně čekal. Většinou se ale jednalo o tracky, ve kterých i v původní verzi hraje Shinodův rap či zpěv prim. Proto tyto chvíle působily zcela přirozeně. Jak se dalo čekat, nakonec na řadu přeci jen přišel Chesterův part, 4 tisíce úst byly připraveny zpívat jej nahlas a s pokorou. Momenty, kdy celé Fórum jako jeden muž zpívá Numb a In The End, zatímco Mike jej doprovází pouze na klavír, budou patřit k těm nejsilnějším koncertním zážitkům posledních let. Šlo o vzpomínku důstojnou, civilní a upřímnou! Nádherná chvíle!

Stejně nádherný okamžik nastal, když si Mike pozval na feat Lenny. Je potěšující, že při velké produkci se mu podařilo zachovat lidskost a uvěřitelnost, a to nejen tímto krokem, ale i projevem o vztahu k Praze nebo různými hudebními improvizacemi s dvěma členy své kapely. Mike byl sympatický a bezprostřední. Choval se jako člověk, jenž po prožitém traumatu dojde na cestu smíření a uvědomění. A tak se možná cítil celý Karlín!

Foto: Mejra Drkal

Články autora Jiří Popelka

Frontierer v Modrý Vopici? Frontální útok na uši, oči a končetiny!

Také letošní festivalové léto přichystalo pro nenasytné posluchače zajímavé klubové jednohubky. Kdo v pondělí vyrazil na koncertní pivko…

RFP 2019 (3): Poslední zbytky sil z lidí vyždímali Franz Ferdinand, Redzed nebo Normandie!

Ve finálový rovince Rock for People 2019 už bylo znát, že všem dochází dech. V půl druhý odpoledne se za parnýho počasí jen těžko hledaly…