Reportáže
Vola v Rock Café zazářila!
Přejít na obsah

Vola v Rock Café zazářila!

Kapela, o které se po letošním Brutal Assaultu mluvilo pouze v superlativech, přivezla do Prahy plnohodnotnou headline show a opravdu to stálo za to.

První kapelou večera byla sympatická trojice Four Stroke Baron. Jejich hudba protíná nejen metalové subžánry, ale dotýká se například i new wave nebo synth popu. Jejich vystoupení bylo sice působivé a plné energie, ta se ale bohužel z publika příliš nevracela. I tak se ale jednalo o velmi příjemný rozjezd.
Druzí byli australští Voyager, kteří měli o poznání více fanoušků. Jejich koncert byl ale na můj vkus možná až příliš teatrální. Jejich progresivní metal mě mnohem více baví ze studiových nahrávek.

Hlavní hvězda Vola pak splnila, ba dokonce předčila, všechna očekávání. Hned na úvodní píseň 24 Light-Years si publikum střihlo působivý sing along. A nebyl během celého setu, který trval takřka hodinu a půl, jediný. Dočkali jsme se jak písní z opěvované nejnovější desky Witness, tak i kousků ze starší tvorby. Oproti koncertu na BA Vola přivezla i velmi působivou světelnou show, která doplňovala perfektní výkon kapely. Nebýt prostoru Rock Café, který nebyl ke zvuku kapely příliš lichotivý, nebál bych se jejich vystoupení označit za klubový koncert roku. I tak byla ale Vola opravdu nezapomenutelný zážitek, který dorovnal dokonce koncert Gojiry.

Napsal: Filip Maxa
Fotila: Týna Bursíková

Články autora COREMUSIC

Report: Svět potřebuje lidi jako je Cory Wells!

V krásném slunečném dni jsem se vydal do Café v Lese, kde po několika přesunutých termínech vystupoval sólový zpěvák a kytarista Cory Wells…

REPORT: MGK přivezl do Prahy big budget cirkus, který rozhodně má koule!

Děcka, neposlouchejte internet! Je to místo plné pomluv, falešných ideálů a bůhví čeho ještě. Inu, v tomto má Colson Baker aka Machine Gun…