Reportáže
Volbeat v Praze nepřekvapili
Přejít na obsah

Volbeat v Praze nepřekvapili

Ve sváteční Den vzniku samostatného československého státu se Volbeat v rámci svého Servant Of The Road Tour 2022 zastavili v pražském O2 Universum. Relativně nesourodou společnost jim dělali Skindred a Bad Wolves. Jak je u halových koncertů zvykem, hlavní důraz byl kladen na show, což byl tak trochu i kámen úrazu.

Ačkoliv byla hala už od začátku vystoupení Bad Wolves solidně zaplněná, z reakcí publika bylo celkem jasně cítit, že kvůli téhle pětici mnoho lidí na koncert nevyrazilo. A lákadlem se patrně nestal ani nový zpěvák. Není se ale moc čemu divit. Celá show měla hned několik vad na kráse. Většinu setu byla z Daniela "DL" Laskiewicze vidět jenom silueta nebo půlka obličeje, protože osvětlovač nějak zapomněl zabrat molo před pódiem, na kterém se frontman pohyboval téměř po celou dobu. Zbytek kapely se pak držel na jednom místě pódia, což jako celek působilo hodně staticky. Kvalita zvuku byla kapitola sama o sobě. Bad Wolves se tak v Praze zapsali spíše jako „ta kapela co hraje cover od The Cranberries“ a po pár dnech to bude asi to jediné, na co si většina přítomných v sále vzpomene.

To Skindred uchopili příležitost za opačný konec. Už při nástupu Benjiho Webba v červeném flitrovém saku bylo jasně cítit, že úroveň půjde jasně nahoru. Podobně jako na letošním Rock For People měl frontman britské formace publikum namotané okolo prstu, a to hlavně díky neustálé komunikaci mezi songy. Bylo jedno, jestli song, který kapela hraje, je opřený víc o reggae, rap nebo tvrdší kytary, publikum se vezlo na stejné vlně energie od začátku do konce. Rozhodně o poznání lépe než jejich předchůdcům, ale hlavní hvězdou večera pořád nebyli.

Hlavním tahákem byli logicky Volbeat. Je až s podivem, že tato formace stále není v Čechách zapsána jako „jedna z těch větších halových kapel“. Naposledy jsme je mohli vidět před třemi lety v sousední O2 Areně. O tom, jestli se směs heavy rocku a rock 'n' rollu v Čechách chytne, můžeme polemizovat. O tom, zda jsou Volbeat halová kapela – ani náhodou. Přivezli celý cirkus, který k takové úrovni vystoupení patří – konfety, LED panely, balóny, ale především bezchybný muzikantský výkon.

Celý večer visela ve vzduchu podobná otázka jako například na koncertě My Chemical Romance. Totiž jestli hudební nesourodost kapel na koncertě vede spíš ke zklamání, nebo k nadšení. Osobně jsem měl dojem, že většina přítomných přišla na jednu kapelu z trojice a zbytek večera spíš protrpěla nebo si poslechla jen ze zvědavosti část setu a pak vyrazila na bar.


Text: Oldřich Kadlec

Foto: Nina Vocelová

Články autora COREMUSIC

nothing,nowhere. vyrostl do krásy! Lucerna znovu pocítila dvojitý moshpit.

Konečně jsme se dočkali! nothing,nowhere. a spol. odehráli své show i v Praze. Sál Lucerna Music Baru se zprvu pozvolna plnil opravdu krásně rozmanito

Letos se již podruhé dočkáme Silverstein!

Jak slíbili po jejich famózním vystoupení na letošním Rock for People, Silverstein se vrací do Čech, konkrétně v pondělí 5. 12. do pražského…