Reportáže
While She Sleeps přebírají žezlo králů metalcoru! MeetFactory rozsekali na cucky!
Přejít na obsah

While She Sleeps přebírají žezlo králů metalcoru! MeetFactory rozsekali na cucky!

Je úterý 12. února podvečer a ve vyprodaným MeetFactory se schází nadšenci moderního hard/metal/whatevercoru, z většiny kvůli hlavním hvězdám While She Sleeps, kteří vydávají 1.3. nový album. V line-upu se dál vyjímali Stray From The Path, Trash Boat a Landmvrks. Byl jsem opravdu hodně zvědavej, jak všechny čtyry kapely obstojí.

18:30 nastupují Francouzi Landmvrks. Překvapuje mě vyvážený zvuk hned ze začátku, po krátkým intru se nám otevírá první moshpit. Kluci předváděj kvalitní výkon jak po instrumentální, tak po vokální stránce. Skvělá energie. V půlce setu je z ničeho nic všechno najednou zbytečně přebasovaný a show tím trošku ztrácí, lidem to ale nevadí a jedou circle pity jak pila. Celkově bych koncert hodnotil jako hodně slušnej začátek večera.

Trash Boat sypou od prvního okamžiku jednu rychlovku za druhou a lidi to tu očividně hodně baví. Zvuk je už zase ok a párty pokračuje. Oproti Landmvrks tomu ovšem něco chybí. Jakoby každej song byl stejnej. Ale je to cooI, I guess. Proč ne. Jo a docela mě baví zpěvák.

Stray From The Path pak záhy rozjebávají stage hned ze startu. Šílená tvrdost, šílená energie. Mosh je u vytržení a já jsem si skoro zlomil prst. Moc se netěším na ráno. Pánové tam dávají hit za hitem a jejich politickej hardcore je prostě jeba jak debil. Zvuk moc tentokrát nevnímám, protože moshuju jak moje máma. Na tuhle kapelu jsem se dnes těšil nejvíc a nezklamala. Teď jsem ale zvědavej na WSS. Dokážou brilantně napálený SFTP překročit?

Ok, přátelé. While She Sleeps vidím už potřetí, ale co je sakra tohle??? Celý MeetFactory najednou skáče, potí se, křičí, zpívá a nevím co všechno. WSS začínají show novou peckou Anti-social. Naprosto celej klub zpívá. Nechápu! Ruce a nohy jsou všude, kam se podíváš. Boys ze Steel City jedou průřez celou diskografií, takže oldschool fans nadchne například song Seven HIlls. Lidi tu lítaj vzduchem a asi všichni z kapely kromě bubeníka si do publika skočej taky. Znějí všechny 3 prozatím vydaný singly z nový desky a live je to prostě darda. Nevím, co bych tomu měl vytknout. V přídavku koncert uzavřou skladby Silence Speaks, Our Courage, Our Cancer a Hurricane, při kterým je půlka lidi na stagi!!! Jo a Loz se vydal na cestu na bar, na kterým si málem rozbil hubu, dal pivo jednomu šťastlivci a šel zpět na stage. Tyhle momenty nemůžou nikoho nechat chladným! Tohle je true metalcore!

While She Sleeps si na nic nehrají a dávají do své show všechno, jakože absolutně všechno! Výtečnou hudbu doplňují na pódiu dechberoucí energií a jsou neuvěřitelně strhující! Měl bys hodně brečet, pokud jsi tam nebyl, takže si to naprav na letošním Mighty Sounds! Že bychom tu už na začátku února měli adepta na koncert roku?!

Text: Zbyněk Strnad
Foto: Eliška Sedláčková

Články autora COREMUSIC

nothing,nowhere. už v pondělí rozzáří Lucernu!

nothing, nowhere. se chystá na Prahu! V pondělí tak nabíhejte ke kruhovému pódiu Lucerna Music Baru. Tento kreativní chlapík nám už několikrát…

Cabal: Okultismus je pro nás do jistý míry druh inspirace!

Přinášíme jeden z prvních zimních rozhovorů a tentokrát si uděláme výlet zpátky do letních měsíců na Fajtfest, kde vzniklo interview s…