Reportáže
WICTIMS křtili novou desku, se kterou se dostávají do top českého deathcoru!
Přejít na obsah

WICTIMS křtili novou desku, se kterou se dostávají do top českého deathcoru!

Třetí únorovou sobotu v pražském Rock Café pokřtili Wictims svojí debutovou desku Lorn Echoes. Na křest si pozvali další čtyři kapely. Pojďme si zopakovat, jaké to bylo!

Jak už to tak bývá, začalo se s lehkým zpožděním. Diversity nám zahráli svůj instrumentální progresive-djent a na to, že to byla první kapela večera, bylo v sále už dost lidí. Rozhodně fajn rozjezd. Postupná gradace songů zajistila příjemnou atmosféru hned ze začátku.

Následovali Hillside - pro mě jednoznačně překvapení večera. O nich jsem slyšela poprvé až v souvislosti s touhle akcí. Neměla jsem dopředu nijak extra najetý jejich songy a musim říct, že to co předvedli, lze shrnout slovem "Wow!". Už od prvního songu do nás sypali neskutečnou energii a jako celek to fungovalo fakt skvěle. Klukům to dohromady prostě šlape. Jsou sehraný, komunikace s publikem je na jedničku a zpěvákův sebevědomej přednes vás rozhodně nenechá v klidu stát. Škoda jen, že v některých částech díky ozvučení nebyly úplně čitelný vokály. Jinak k tomu nemám jedinou připomínku. Podle jejich slov se na začátku března můžeme dočkat nového EPčka, a podle toho, co jsme mohli slyšet, si myslím, že to bude velká událost. Jsem si jistá, že o Hillside letos ještě hodně uslyšíme.

Severals. Tohle jméno není na naší scéně žádným nováčkem. Sama už jsem je několikrát slyšela live, takže jsem přesně věděla co od nich můžu čekat. Jejich vystoupení mají i díky světelným efektům úplně jinou atmosféru. Nešlo si tentokrát nevšimnout, že pánové si obstarali nové světelné desky zobrazující fáze měsíce s úplňkem uprostřed v návaznosti na jejich nejnovější videoklip “Luna” (který rozhodně stojí za pozornost). Během jejich výstupu klasicky seřezali všechno, co se dalo, takže pak lidi potřebovali pár minut na rozdejchání. Pro celej sál to byl parádní hudební i vizuální zážitek

Jedinou zahraniční kapelou soboty byli němečtí Navocane. “No trends no fashion - just music and passion.” Tohle je popisek, který mají na svém profilu a uznávám, že je dost výstižný. Po Severals ale jakoby toho všichni měli dost a odešli domů. Tím pádem se Němci od začátku potýkali s poloprázdným sálem, což je škoda. Smekám ale nad způsobem, kterým to vyřešili. Během jednoho z prvních songů kytaristé naběhli mezi zbytek lidí a dokázali z toho uvařit celkem slušnej kotel. Pak už se zase jelo podle jejich hesla “just music and passion” a ve finále z toho byla skvělá podívaná.

Wictims potvrdili, že jde o jednu z nejkvalitnějších deathcorových kapel, co naše scéna nabízí. Od začátku do konce panoval v sále hodně kvalitní zvuk, což v RC nebývá vždy samozřejmostí. Oceňujeme nasazení, se kterým do toho kluci šli. Před nedávnem si totiž prošli personální změnou, tudíž se veškerého screamování zmocnil Hospi. A to opravdu kvalitně a s přehledem. Produkce Wictims dosáhla opravdu nečekaných výšin. No a co se samotného slavnostního aktu týče, “Lorn Echoes” jim pokřtil Frank z Horrible Creatures. Deska oficiálně vyšla 2.2.2020 pod slovenským labelem Slovak Metal Army. U nich na stránkách se dá placka i objednat, takže kdo je fanouškem kvalitního deathcoru z domácích dílen, určitě stojí za zvážení si tuhle poctivou prácičku pořídit!

Slendy Hájková


Články autora COREMUSIC

Secrets of Separation chystají online koncert

Stýská se vám po koncertech a chtěli byste si to alespoň trochu vynahradit? Máme pro vás řešení! Secrets of Separation chystají na ponděli…

Nová Chmelnice se po zásahu After the Burial otřásla v základech! Předskakovali jim Polar, Make Them Suffer a Spiritbox.

Večer otevřela poměrně nově zformovaná prog kapela Spiritbox (ex-Iwrestledabearonce). Kapela se zpěvačkou v čele má na svém kontě zatím jednu…