Reportáže
Z trojice ALAZKA, Imminence a Across the Atlantic nejvíce v Rock Café zazářili Švédové!
Přejít na obsah

Z trojice ALAZKA, Imminence a Across the Atlantic nejvíce v Rock Café zazářili Švédové!

V pražském Rock Café se 28. září odehrál dlouho očekávaný koncert znovuzrozených německých ALAZKA (dříve Burning Down Alaska), švédské oblíbené formace Imminence a zástupců americké scény Across The Atlantic. Začtěte se do velmi barvité reportáže z vydařeného večera!

Večer otevírají američtí Across The Atlantic. Musím se přiznat, že tahle kapela není zrovna můj šálek kávy. I přes veškerou snahu naposlouchat si jejich album Holding on to What We Know tomu pořád nemůžu přijít na chuť, a to se nemění ani při live show. Nicméně stojím pod pódiem až do konce setu a vyčkávám na (pro mě osobně) zlatej hřeb celýho večera.

Imminence! Jestli hledáte zpěváka, ze kterýho budete mít husí kůži až na zadku, tak jste ho právě našli. Eddie Berg, přátelé, nastupuje na pódium a vypadá výjimečně trošku jinak, než jak jsme zvyklí z klipů. Svůj amišskej obleček nechal pravděpodobně někde po cestě na tour. Atmosféra houstne a sál klubu Rock Café najednou úplně utichne. Všichni napínavě čekáme, co se bude dít. Se stupňujícím se jekotem fanynek v prvních řadách (jestli tohle čte ta dívka, co tam hulákala jako na bojovém tažení indiánského kmene, tak to prosím příště nedělej, možná si tak ušetříš ty nasraný pohledy přítomných) se kapela otáčí k publiku čelem a rozjíždí neuvěřitelnou show. Ať už chcete nebo ne, atmosféra vás pohltí a vy zůstáváte doslova zírat s otevřenou pusou na to, co kluci umí úplně nejlíp, a to předvádět profesionální hudební výkon. Zatlačuju slzu, když oznamují poslední písničku a přesouvám se na bar, kde potkávám Tobiase z ALAZKY. Házíme na sebe úsměv a po malém občerstvení už je tak akorát čas jít zpět do koncertního sálu.

To, že Burning Down Alaska změnili název pouze na ALAZKA, mě osobně nevadí a nevidím na tom nic špatného. Ale jak tak poslouchám šrum od lidí kolem, vždycky se najde někdo, kdo tyhle věci zkritizuje. Zatímco na Imminence jsme zatajovali dech a čerpali až takřka tajuplnou atmosféru, z kapely ALAZKA se na posluchače snáší trošku divočejší energie. Na Tobiasův popud se většina publika rozděluje na dvě řady a spouští se wall of death. Přišlo mi docela milý, že když se vřava rozpustila, Tobias se ujišťuje, zda jsou všichni v pořádku a nikomu se nic nestalo. Ještě zbývá říct, že Kassim má nádherně čistej hlas. Je to jako pohlazení na duši a dokazuje nám to až do konce gigu. Tahle dvojice zpěváků předvádí dohromady skvělej výkon a mě nezbývá než tleskat a užívat si to až do konce. Můžeme jen čekat, co přinese spolupráce s SharpTone Records pod novým kapelním jménem. Thumbs up ALAZKA.

V den svatého Václava mě ale za srdce nejvíce chytli Imminence, a tak si v mých očích odnášejí pomyslné prvenství právě oni!

Monika Lobodášová

Články autora COREMUSIC

Punkrocková smršť pod taktovkou The Bouncing Souls!

Není nad to, si uprostřed festivalové sezóny zalézt do chladného suterénu, dát si studený pivo a poslechnout svižnej skate punk. Řekl bych,…

Slipknot uchvátili publikum a trhali ušní bubínky!

Konečně jsme se dočkali. Po několika letech se do Prahy opět vrátili legendární Slipknot. Byl to pro mě první koncert nu-metalových legend,…