Rozhovory
Attack the Hero: Úroveň domácí scény šla nahoru, kapely se za tu dobu vytříbily!
Přejít na obsah

Attack the Hero: Úroveň domácí scény šla nahoru, kapely se za tu dobu vytříbily!

Attack the Hero jsme zachytili na koncertě na severu a to přímo v Radvanecké hospodě u Mlejna, a tak jsme pokecali o tom, jak se jim hrálo na Rock for People, o hraní v zahraničí nebo třeba o názoru na domácí scénu.

cM: Tak jak se hrálo u nás v Mlejně na severu Čech?

Tyjo, já si připadal jako mlynář, byl to underground, ale bylo to dobrý.

cM: Z Rock for People do Radvance! Jak to máte teď celkově s hraním? Je více příležitostí kde hrát?

Ty koncerty teď jsou, není to až zas tak špatný, dokonce občas slýcháme od samotných lidí, jak jsme hráli na Rock for People! Lidi na to docela slyší, vůbec to neuškodilo, že jsme tam hráli.

cM: Vaše show na RFP se povedla, jak hodnotíte ten uplynulý ročník?

Stage překvapila, organizátoři se o nás dobře starali již od začátku, za bubeníkem byl závěs a daly se tam připravovat bicí, prostě profesionální zázemí. Přišlo se na nás podívat i dost lidí, i když na videu to vypadá, jako by odtamtud lidi spíš odcházeli haha. Jinak jsme se těšili na Bring Me the Horizon, In Flames, ale překvapili nás Cocotte Minute, byli jsme nadšení z těch českejch kapel, např. John Wolfhooker. A taky nám přišlo, že měly kolikrát lepší zvuk, než ty zahraniční. Ty český bandy to měly skvěle pohlídaný, bylo vidět, že na tom byl udělanej kus práce!

cM: Našel jsem si v redakci první zmínku o vás, je z roku 2012, kdy vaše kapela vznikla. Jste tu na scéně již dlouho, otázka zní, dá se z České Republiky vymačkat víc, nebo se teď začínáte zajímat i o propagaci v zahraničí?

My to bereme jako "Vyvolený, lepší zůstanou"...haha. Myslíme si, že tenhle styl v Čechách moc netáhne, snažíme se hodně pracovat na tom, abychom hráli i v zahraničí, protože tam to furt jede. Myslíme si, že ty možnosti v zahraničí jsou v podstatě rozsáhlejší v tomhle směru. Ale doma je doma, taky se tu najdou fajn místa a skvělý lidi, ale je jasné, že jako kapela se chceme vyvíjet a posunout to co nejdál, takže zahraničí je takový ten cíl a chceme to tam tlačit.

cM: Nešlo si nevšimnout, že asi vaše největší halloweenská zastávka se uskutečnila v zahraničí, a to na koncertě v Belgii 31. října! The Dali Thundering Concept si vás pro tento gig vybrali?

Je to vlastně velká náhoda a pomohly nám známosti, protože se známe s kytaristou z Hybridism, kterej nahrával u Tomáše Raclavskýho v Babylon Studios. Potřebovali jsme dohodit ještě nějaké koncerty, když už jsme jeli do Švýcarska, což je pěkně daleko. Tak nám pomohl nabookovat tenhle koncert, dostat nás tam na line-up.

cM: Slavíte Halloween i doma?

Většinou chodíme na akce a někdo z nás se tam ocitne jen omylem, stačí že v té televizi jsou ty horory.

cM: Každopádně release vašeho nového alba Born From Ashes padl na hezký datum 1.1.2019, čili fanoušci se mohli po silvestrovské kocovině těšit na stream, či své koupené album. Velkou zajímavostí je, že vám dělal grafiku náš fotograf Mejra Drkal. Spolupracovali jste již spolu i v minulosti?

Nedělal nám to poprvé, Mejra je strašně super člověk, dělal s náma vlastně už od As One We Stand, dělá nám grafickej design a editora, je to pracovitej kluk.

cM: Cover alba vám pak navrhla Striga, která je u nás v Čechách řekl bych velmi populární umělkyně. Máte někdo od ní tetování?

Ne, má velký jméno, ale taky má velký fronty na tetování, my jsme potetovaní odjinud, Vláďa z vězení haha... Tetoval nás třeba Jarda Specián nebo Adam Šárky.

cM: Váš nový basák Dominik si dnes zahrál svůj první koncert s vámi, tak jak se mu to líbilo?

Vesnická zábava se nerovná nějaký větší akci. Byla to taková zkouška než to proběhne na větší stagi. Byl dobrej, už jsme spolu s Dominikem hráli, když jsme dělali Linkin Park Tribute. Za něj bychom dali ruku do ohně.

cM: Takže už se cítíte kompletní?

Snad jo, možná někdo přebejvá... haha

cM: Po novém albu je pro mě otazníkem váš další směr na nový materiál. Zůstanete dál věrný svýmu zvuku?

Na to se těžce odpovídá, ale aspoň doufáme, že tam nějaké posuny budou, k lepšímu. Teď řešíme inovace ohledně songwrittingu, víc bychom společně spojili mozky, uvidíme co z toho vzejde. Na dalších věcech se bude účastnit víc lidí, a co se týče produkce tak i víc lidí mimo kapelu.

cM: Nepřijde vám, že je domácí scéna momentálně přehlcená? Je zde mnoho kapel a člověk už popravdě neví, na jakej koncert zajít... Bylo to tak, už když jste začínali?

V našem žánru bylo dřív víc kapel, je toho teda podle nás ve finále teď míň. Je to o tom, že lidi zakládaj vedlejší projekty, to se dotáhne tak na jeden či dva koncerty a rozpadne se to a podle mě se to u nás vytříbilo a zůstali tu jen ti, co to dělaj opravdu dlouho a ta úroveň šla dost nahoru, není to zas tak zlý. Možná se za to někdo schovává a obhajuje si to, že to není úspěšný. Faktem ale je, že silnější pes mrdá..... Občas nám taky přijde, že dost lidí se snaží znít jako Architekti, jeden směr, je to generický... Nebo se snaží znít originálně a dělaj to pak moc komplikovaně.

cM: Každopádně, co plánujete na další rok, čekají nás nějaký překvapení?

Teď to není ve fázi, kdy bychom měli dělat desku, ale myslíme si, že budou nový singly. Takže ve finále se z toho pak stane deska.

Články autora Matty Vaněk

PREMIÉRA: Stercore probudili k životu The Prodigy na novém singlu!

Dnes jsme si připravili novinku od Stercore, která pochází z nového alba jež vyjde v roce 2021! Hoši probudili k životu jednu z nejznámějších…

John Wolfhooker přichází s novou tváří pro song Lost And Forgotten

Wolfhookeři přichází s klipem pro song Lost And Forgotten. Emotivní píseň a dechberoucí text nezanechá bez pocitů melancholie snad…