Rozhovory
Breakdowns at Tiffany's: Stále se cítíme jako spíše malá kapela
Přejít na obsah

Breakdowns at Tiffany's: Stále se cítíme jako spíše malá kapela

Máme pro vás další rozhovor, tentokrát s nadějnou metalcore kapelou Breakdowns At Tyffany's z německého Krefeldu. Interview vzniklo velkou náhodou po krátkém chatu s kytaristou Sebastianem Dirckesem. Bavili jsme se o aktuální placce Gravity, o (možná) upadající core scéně nebo o klipu Ghost. Sebastian nám také poodhalil jedno překvapení, které už ale můžeme prozradit! 3. února 2018 spatří světlo světa další video, tentokrát k singlu Square Shaped Circle! Teaser naleznete úplně dole!

Matty (cM): Ahoj Sebastiane, pustíme se do toho. V loňském roce jste vydali album Gravity, což bylo po třech letech velmi očekávané album. Jak probíhalo samotné nahrávání?

Sebastian: Ahoj Matty, rádi slyšíme, že naše album bylo velmi očekávané, protože se stále cítíme jako spíše malá kapela, ale
všimli jsme si velmi pozitivní odezvy a zpětné vazby ke
Gravity. Album jsme nahráli s Timem Bonnerem (Our Mirage) v jeho Studiu Megablaster Recordings. Práce s ním byla čistá radost! Je to velmi laskavý a kompetentní člověk a doporučil bych ho všem. Udělal jsem všechna předběžná nahrávání a s kapelou jsme připravily všechny synťáky v mém domácím studiu, což nakonec zkrátilo proces nahrávání. Takže i Timo byl velice spokojen.

Je skvělé slyšet, že proces nahrávání šel od začátku dobrým směrem. Často přemýšlím a ptám se členů kapel, jak vidí budoucnost metalcore scény. V dnešní době je tak těžké držet se nad vodou, mnoho kapel končí, nebo mění svůj styl, takže jsem rád, že vy pokračujete tímto směrem. Přemýšleli jste někdy o změně stylu?

Rozhodně! Ale také bych řekl, že jsme trochu změnili svůj styl, zvláště poté, co nás opustil bývalý zpěvák. Rozhodli jsme se, že jediný způsob, jak jít dál, je bez čistého vokálu. Ale jeho odchod nebyl jediný důvod. Když jsme napsali Constants, v kapele byli minimálně dva písničkáři: Dajo (bývalý bubeník) a já jako hlavní. On byl hodně do pop-punk a post-hardcore věcí, zatímco já jsem byl více na ten metalcore, deathcore, melodic death a death metal. Ne vždy bylo snadné psát nové věci dohromady, vždy jsme museli dělat kompromisy. Na druhou stranu, na Gravityjsem byl schopen psát písně sám. Cítím, že to je to, co dělá z Gravityhudebně lepší album. Je ucelenější, temnější, víc melodičtější, i přesto, že jsem chtěl zachovat tento styl BAT – bez čistých vokálů.

Dokážu si představit, že je těžké psát s někým, kdo má jiné hudební chutě. Hovořme ale o posledním klipu "Ghost“. Co se za ním skrývá? Je dost emotivní a temný…

„Ghostje o tom, co v dnešní době hodně vidíme, a to je fenomén nazvaný „ghosting“. Poznáváte někoho lépe a lépe, začněte se s touto osobou sbližovat a cítit skvěle a ze dne na den zničehonic tato osoba neodpovídá na vaše zprávy, vaše volání, nereaguje. Zmizí. On nebo ona se v podstatě stává duchem, něčím, co se kolem vás táhne, ale už tam není.

To zní dost depresivně, zajímavé téma! Pověz, jaké jsou vaše plány na rok 2018? Máme očekávat nějaké změny nebo nová turné, možná koncert v České republice?

Jo, to by bylo naprosto úžasné! Uvidíme. Prvním krokem bude vypuštění nového klipu pro další singl „Square Shaped Circle“ v příštích dnech, ale koncerty také plánujeme. Budeme rádi, až se všichni dozvědí o novinkách, co nejdříve to bude možné.

To je skvělá zpráva! Tak nakonec takový speciální dotaz – Je nějaká otázka na kterou si vždy chtěl odpovědět, ale nikdy nikdo se tě na ní nezeptal?

Hahaha! Chlape, to je velice zajímavá otázka :D Možná: „Jaká nejbláznivější věc se nám stala jako kapele?“ Asi po mě chceš, abych ti hned odpověděl že?

Ha, já věděl, že tě to překvapí. Tak co šíleného se tedy stalo?

Haha! Ok, takže jsme byli na víkend ve Švýcarsku a právě jsme dohráli první koncert. Měli jsme spoustu chlastu, byli jsme slušně opilí a když jsme opustili klub a šli do hotelu, chtělo se mi chcát. Tak jsem prostě vykonal potřebu uprostřed tmavé uličky a najednou jsem viděl reflektory svítit přímo na mý genitálie a slyšel dva policisty s podivným švýcarským přízvukem, kteří mě upozorňovali, že nesmím chcát na ulici. Kolegové se omlouvali za moje chování. Pak jsme pokračovali dál, šli jsme přes spoustu takových divných dlouhých úzkých mostů a všude po cestě byly nepřívázaný jízdní kola. V hotelu jsme si dali pár řekněme „speciálních cigaret“ a napadlo nás, že by bylo boží na těch kolech sjet všechny ty mosty. Udělali jsme to a zastavili nás ti samí poldové, co se před tím koukali na můj penis :D To byla docela zábava :D

Dostal's pokutu?

Né, to ne. Myslím, že ti policajti byli sami zmatení.

To byla šílenost, na kterou asi jen tak nezapomeneš, co? Sebastiane, díky za tvůj čas a za rozhovor. Budeme rádi, pokud se v České republice v budoucnu zastavíte!

To já jsem ten, co chce říct děkuju. Doufáme, že se s vámi a mnoha dalšími příjemnými lidmi uvidíme na našich koncertech! Díky všem našim fanouškům a příznivcům! Opatrujte se!

Square Shaped Circle Teaser

Next Saturday we will proudly release our new music video for our song 'Square Shaped Circle', which you can already enjoy on our latest record 'Gravity'!

Zveřejnil(a) Breakdowns At Tiffany's dne 28. leden 2018

Články autora Matty Vaněk

Divoký FajtFest 2019 rozdováděli Comeback Kid, Eskimo Callboy nebo Gutalax!

O našem oblíbeném FajtFestu letos opět platilo, že kdo chyběl, rozhodně o hodně přišel. Úžasné sety předvedli nejen headlineři, ale i menší…

MARKED AS AN ENEMY: Hrajeme metal, ale ve skutečnosti jsme pankáči!

České Budějovice, to neni jenom pivo nebo Jihočeské divadlo. Zapiš si za uši, že z tohohle města pochází taky šikovná mladá kapela Marked…