Rozhovory
Call Tracy: "Nová deska bude temnější a depresivnější"
Přejít na obsah

Call Tracy: "Nová deska bude temnější a depresivnější"

Česká pop punková naděje Call Tracy na sebe nedávno upozornila novinkovým singlem Hard To Find. Ale to je jen předvoj pro debutový full-lenght pražské kapely. Zejména o něm jsem se pobavil se zpěvákem Vladimírem Zemánkem.

 

Čím jiným začít, než chystanou deskou. Debutový full-lenght, to je pro kapelu velká věc. Takže, jak daleko jste?

Velká věc to určitě je a je s tím mnohem víc práce a nervů, než jsme dosud byli zvyklí. Troufnu si říct, že máme hotovo cca 50 % desky, ale to nepočítáme mastering a mix. Bude to ještě dřina.

 

Dočkáme se vydání do konce tohoto roku?

S určitostí můžu říci, že ne.

 

Jaký bude mít deska zvuk? Jak jste se zvukově vyvinuli od roku 2011, kdy Call Tracy vznikli?

Nová deska bude znít jinak než obě předchozí. Bude temnější, depresivnější, celkově se snažíme mít tvrdší zvuk a projev, ale zároveň zůstat osobití. Několika písněmi na této desce jsme se už dosti odchýlili od generického pop punku a snažíme se vnést do naší hudby prvky ema, grunge aj., které nás jako styly v poslední době hodně ovlivňují. Jinak co se týče našeho hudebního a zvukového posunu, tak si osobně myslíme, že jsme oproti Call Tracy v roce 2011 trochu někde jinde. Ale to musí posoudit jiní.

 

Vaší neoddělitelnou součástí jsou studioví kolegové Skywalker. Jaká je atmosféra ve studiu?

Atmosféra ve studiu je přátelská, s klukama jsme dobří kamarádi už dlouhou dobu. Takže se nám nahrává skvěle.

1 70eba

Máte nějaké tuzemské hudební vzory? Díky, kterým jste se vlastně tomuto žánru začali věnovat? Nebo začátky jste si naposlouchali čistě za mořem?

U mě osobně to celé odstartovala kapela FakeDown z Litvínova. Pak na tom měly obrovský podíl kapely Hustler State, Dusty Kate či Criminal Colection. Za to, že vůbec hrajeme v kapele, vděčíme samozřejmě kapelám Blink 182 a Nirvana.

 

Kdybys měl někomu popsat jak Call Tracy zní, jakou známou kapelu bys použil jako přirovnání?

Neradi se k někomu přirovnáváme. Máme spoustu vzorů, kteří naší hudbu inspirují a ovlivňují, ale zároveň se snažíme, aby to znělo originálně a osobitě.


Je to už nějaký pátek, ale vrátím se k tomu, když tu mám někoho z pop punkové kapely... Koncert Blink 182. Cos na to říkal? Jak vlastně hodnotíš jejich hudební vývoj?

Neříkal jsem na to nic. Jen jsem stál a koukal s otevřenou pusou. Takovou euforii jsem na koncertě zažil jen málokrát. Jejich hudební vývoj hodnotím určitě pozitivně. Každé album nebo EP má pro mě speciální hodnotu. Zkrátka nejlepší kapela na světě.

 

Zabrousíme také k návštěvnosti koncertů. V jakých počtech v dnešních dnech chodí lidé na vaše koncerty?

Návštěvnost se koncert od koncertu liší. Záleží na druhu akce. Například na našem posledním koncertě v Praze, což byl křest EP kapely Black Bay, byla velmi hojná účast a bylo to skvělé. Jindy přijde třeba 20 lidí. Ani jedno ovšem není samozřejmost a nelze to nikdy předvídat. Lidé jsou nevyzpytatelní.

 

Myslíš, že to, že působíte v Čechách, vás svazuje? Myslíš, že kdybyste byli z Velké Británie nebo z Německa, že byste měli vše jednoduší?

Není nad tím úplně dobrý takhle přemýšlet. I v USA, Německu, Velké Británii je spousta kvalitních pop punkových kapel, které nejsou tak slavné, jak by si zasloužily. My nevíme, jak scéna funguje tam. Faktem prostě je, že jsme z České Republiky, tudíž se snažíme získat si základnu fanoušků zde.

 

A teď už zbývá jen se rozloučit...

Tak tedy ahoj.

 

 

Články autora Sláva

Tomáš Červinka (We on The Moon): Nová deska? Nejupřímnější počin, jaký jsme doposud vytvořili!

Pop rockoví We on the Moon chystají v dubnu vydání novinkového alba Home. To vznikalo v Anglii pod taktovkou producenta Leea Batiuka (Deaf Havana).…

Tomáš Hennel (Criminal Colection): Nechceme dělat ty samé věci pořád dokola

Pro účely prvního letošního rozhovoru jsem si vyhlídl Tomáše Hennela ze známé pop punkové kapely Criminal Colection. Dostali jsme se k nové…